українська російська англійська
Минулого року в Україні виробництво молока зросло на 2,7%
18.01.2013 | 14:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2012 році в Україні  було вироблено 11,4 мільйона тонн молока, що на 2,7% більше, ніж у попередньому році. Так, збільшення виробництва молока відбулося як у сільськогосподарських підприємствах, які виробили 2,5 мільйона тонн молока, так і в господарствах населення, де було вироблено 8,9 мільйона тонн. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 

«У минулому році в Україні спостерігалася позитивна динаміка виробництва молока, яке, за підсумками 2012 року, збільшилося на 2,7% порівняно з попереднім роком. Загалом минулоріч було вироблено 11,4 мільйона тонн молока. При цьому відбулося збільшення виробництва молока як у сільськогосподарських підприємствах, які виробили 2,5 мільйона тонн молока, так і в господарствах населення, де було вироблено 8,9 мільйона тонн молока», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що на сьогодні господарствами населення виробляється 78% молока, більшу частину якого селяни реалізують на організованих продовольчих ринках. Таким чином, вітчизняні споживачі мають можливість придбати якісне молоко за оптимальною ціною.

«Сьогодні ми спроможні контролювати якість молока, яке виробляється в одноосібників та надходить на організовані продовольчі ринки. Адже там створені всі умови, щоб український споживач зміг придбати якісне та безпечне домашнє молоко. Зокрема, встановлено нове сучасне холодильне обладнання, оновлене лабораторне устаткування, персонал проходить навчання», − зауважив Микола Присяжнюк.

Також очільник відомства нагадав, що завдяки програмі компенсації вартості придбаних установок індивідуального доїння, селяни можуть виробляти більш якісне молоко, а також полегшити свою працю.

 

 

версія для друку