українська російська англійська
Костянтин Грищенко: Уряд контролює ситуацію з грипом у країні
18.01.2013 | 17:30
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

18 січня ц.р. на доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова під головуванням Віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка відбулась міжвідомча нарада з питань профілактики та лікування гострих респіраторних інфекцій та грипу.

У нараді взяли участь Міністр охорони здоров’я Р.Богатирьова, Голова Державної служби з лікарських засобів О.Соловйов, Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби А.Пономаренко, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України П.Шишолін, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства фінансів та Національного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН.

Відкриваючи нараду, Віце-прем’єр-міністр К.Грищенко наголосив на необхідності здійснення конкретних кроків для протидії зростанню захворюваності на грип та ГРВІ в Україні, проведення постійного моніторингу епідеміологічної ситуації, в тому числі із врахуванням ситуації на захворюваність інфекційними хворобами у сусідніх державах. Окрему увагу Віце-прем’єр-міністр звернув на неприпустимість політизації цього питання. «Принципова позиція Уряду України в тому, щоб навколо грипу не здіймати галас і не робити на здоров’ї людей PR, як це робилось в минулому, а вжити конкретних кроків, щоб мінімізувати проблеми для українців»,- зазначив К.Грищенко.

У свою чергу Міністр охорони здоров’я Р.Богатирьова поінформувала Віце-прем’єр- міністра щодо проведених заходів із профілактики захворюваності на грип та ГРВІ, а також готовності медичних закладів України надати необхідну допомогу українцям. За словами Міністра, Міністерством охорони здоров’я планові профілактичні заходи почали вживатися з кінця літа 2012 року і на сьогодні ситуація є абсолютно контрольованою. «У разі необхідності, українські медичні заклади можуть надати всю необхідну допомогу українцям, забезпечивши додаткові ліжка», - підкреслила Р.Богатирьова.

За словами Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби А.Пономаренко, в країні проводиться постійний моніторинг епідеміологічної ситуації, а у разі зростання захворюваності на грип та ГРВІ існує чіткий алгоритм дій. «Загальні показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні України. Протягом цього сезону на ГРВІ захворіло 2,5 млн. осіб, що значно менше, ніж минулого року. Тоді на ГРВІ захворіли 5,5 млн. осіб. Згідно з моніторингом СЕС, ситуація із захворюваннями на грип та ГРВІ в Україні є нормальною», - зазначив А.Пономаренко.

Передбачуваною є ситуація і на українському кордоні. Про це Віце-прем’єр-міністру доповів Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України П.Шишолін. За його словами, на пунктах пропуску через державний кордон України ведеться постійній моніторинг епідеміологічної ситуації. На сьогоднішній день не зафіксовано ніяких надзвичайних ситуацій.

Про ситуацію із забезпечення українців ліками К.Грищенку доповів Голова Держлікслужби України О.Соловйов. «Станом на 17 січня 2013 року до переліку лікарських засобів, які використовуються для лікування грипу та ГРВІ, входить 212 найменувань. У наявності на складах – 21 млн. упаковок лікарських засобів з цього переліку, що на 23% більше ніж минулого року. Ще 14 млн. упаковок ліків знаходиться в аптеках», - зазначив О.Соловйов.

За результатами наради, Віце-прем’єр-міністр К.Грищенко доручив всім причетним відомствам та регіонам України тримати ситуацію із захворюваністю населення на грип та ГРВІ на постійному контролі, забезпечити наявність в аптечних закладах необхідних профілактичних та лікарських засобів, виробів медичного призначення та здійснювати належний контроль за рівнем цін з метою недопущення їх необґрунтованого підвищення для населення.

«В цій ситуації важливо мати необхідний резерв лікарських засобів для профілактики та лікування гострих респіраторних інфекцій та грипу, а також опрацювати проведення серед населення імунізації контингентів ризику проти грипу», - зазначив К.Грищенко, підкресливши, що Міністерством охорони здоров’я, Міністерством освіти та іншими державними установами повинно проводитись більш широке інформування громадськості питань профілактики та лікування ГРВІ та грипу. 

версія для друку