українська російська англійська
Житомирщина переходить на стандарти надання екстреної медичної допомоги
21.01.2013 | 10:52
Житомирська ОДА

Житомирщина включилася в процес реформування екстреної медичної допомоги. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександр Торбас. 22 листопада 2012 року було організовано Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради, а 20 грудня 2012 року на сесії обласної ради було прийнято рішення про передачу майна.

Ситуацію щодо реформування екстреної медичної допомоги в області також прокоментував головний лікар комунальної установи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради Анатолій Сова: «Наразі йде передача майна та перепідключення усіх пунктів первинної медичної допомоги на Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Сьогодні ведеться повноцінна робота, прогалин у переході Житомирщини на стандарти надання екстреної медичної допомоги в рамках впровадження медичної реформи немає».

Довідково

На розгляд сесій районних та міських рад винесено питання щодо реорганізації відділень швидкої допомоги в містах і районах області. Фінансування центру буде здійснюватися з обласного бюджету. Заплановано запровадження централізованої диспетчерської, GPS-навігації. Це дасть можливість скоротити час доїзду «швидкої» до пацієнта, заощадити витрати на паливно-мастильні матеріали.

На базі Житомирської міської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги створюється обласна оперативно-диспетчерська служба. Вся інформація з районів надходитиме в один центр, а не в декілька, як раніше. Єдина диспетчерська служба контролюватиме пересування бригад, їхнє місце перебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду «швидкої».

 

версія для друку