українська російська англійська
Соціальні виплати в системі Укрзалізниці становлять 1 млрд. грн. на рік
21.01.2013 | 13:04
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця щороку витрачає близько 1 млрд. гривень на виконання соціальних гарантій та взятих на себе зобов’язань щодо трудового колективу. Ці кошти спрямовуються на безпеку праці, медичне обслуговування та страхування залізничників, допомогу ветеранам, правовий захист залізничників, придбання якісного спецодягу та взуття для робітників, матеріальну допомогу ветеранам галузі тощо.

Відповідно до норм Галузевої угоди у проекті зведеного фінансового плану на 2013 рік передбачено здійснення витрат на реалізацію та збереження ряду пільг та соціальних гарантій для працівників та пенсіонерів залізниць у сумі 952,9 млн. грн.

Зокрема, на утримання об’єктів соціальної інфраструктури планується витратити 136,4 млн. грн. (що на 8,1% більше ніж у 2012 році); на житлове господарство – 38,4 млн. грн. (більше на 19,9%); утримання закладів оздоровчого та спортивно-культурного характеру коштуватиме залізницям 48 млн. грн. (більше на 11,8%); утримання гуртожитків – 16 млн. грн. (на 18,9% більше); фінансова допомога галузевим медичним та навчальним закладам складатиме 97,3 млн. грн. (зростання на 16,6%) – відповідно 89,5 та 7,8 млн. грн.; матеріальна допомога непрацюючим пенсіонерам – майже 184 млн. грн. (9,3%); відшкодування пільгових пенсій – 39 млн. грн. (на 16,4% більше); утримання медичного обладнання – 19 млн. грн. (більше на 1,3%); витрати на навчання та лікування залізничників – майже 18 млн. грн. (більше на 5%) тощо.

Таким безпрецедентним пакетом підтримки у соціальній сфери у наш час може пишатися далеко не кожне підприємство. Укрзалізниця – відповідальний роботодавець і надає приклад  соціально відповідального роботодавця. Зокрема, галузь гарантує працівникам, які зайняті у важких і шкідливих умовах праці, надання додаткових відпусток і доплат згідно переліку відповідних робочих місць і робіт з зазначенням розмірів цих доплат, одночасно із заходами щодо поліпшення умов праці.

Укрзалізниця щороку збільшує витрати на пільги та соціальні гарантії. У поточному році з цією метою буде витрачено на 10% більше коштів, ніж у 2012 році.

 

версія для друку