українська російська англійська
Департамент охорони здоров'я КМДА: Близько 70% викликів "швидкої" обслуговуються у межах 10 хвилин
21.01.2013 | 15:50
Київська МДА

Завдяки роботі централізованої диспетчерської, близько 70% викликів обслуговуються в межах нового 10-хвилинного нормативу прибуття бригад екстреної медичної допомоги. У нічний час норматив виконується на 100%.

Про це під час розширеної апаратної наради КМДА повідомив директор департаменту охорони здоров’я Віталій Мохорєв.

Він також зауважив, що у 2012 році за 10 хвилин на виклик прибував лише 51% карет швидкої медичної допомоги. Позитивна динаміка в цьому напрямі пов’язана з роботою централізованої диспетчерської, яку створено на базі Київської міської станції швидкої медичної допомоги в рамках заходів із реформування екстреної та швидкої медичної допомоги.

«Столиця вже відчула беззаперечні переваги роботи централізованої диспетчерської. На часі – створення централізованих районних диспетчерських пунктів невідкладної допомоги та приєднання їх до Єдиної оперативно-диспетчерської служби міста», – зазначив Віталій Мохорєв.

У департаменті охорони здоров’я інформують, що саме завдяки роботі централізованої диспетчерської ефективно вирішуються завдання зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта, забезпечення безпосереднього зв’язку з аварійно-рятувальними службами міста, прийому та обробки повідомлень за допомогою мобільного зв’язку (смс), факсу та електронної пошти.

Крім того, за номером «103» виклики приймають одразу 40 операторів.

Автоматизована система негайно з’єднує абонента з вільним диспетчером.

Оновлено автопарк станції швидкої медичної допомоги. Загалом, за кошти місцевого та державного бюджетів замінено понад 60% машин, а саме – 67 автомобілів.

Також, завдяки GPS-навігаторам, оператор передає виклик найближчій до пацієнта бригаді, що дозволяє прибути на місце у найкоротший час.

Наразі відпрацьовано алгоритм взаємодії швидкої та невідкладної медичної допомоги та оптимізовано механізми взаємодії лікарів та аварійно-рятувальних служб при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Також у 2012 році зросли видатки на медикаменти з розрахунку на один виклик швидкої допомоги з 6 грн. у 2011 році до 27 грн. у 2012-му, що дозволяє на догоспітальному етапі використовувати дороговартісні лікарські засоби, у тому числі для лікування інсультів та інфарктів, що має призвести до зменшення смертності та ступеня інвалідизації населення працездатного віку.

 

версія для друку