українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив щорічно поновляти парк карет швидкої допомоги
21.01.2013 | 15:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Щорічно поновляти парк карет швидкої допомоги на 1 тисячу машин. Таке завдання поставив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 21 січня 2013 року, де розглядалося питання про стан реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Як відомо, минулого тижня Глава Уряду доручив ретельно розібратися з усіма питаннями, які поки що гальмують реалізацію цього закону, та визначити конкретні заходи для поліпшення ситуації.

Зокрема, постало питання про оновлення парку автомобілів швидкої допомоги, яких загалом понад 5,6 тисячі одиниць. Однак деякі машини уже потребують капітального ремонту, а то й підлягають списанню. Найближчим часом потрібно замінити близько тисячі карет швидкої допомоги. 

«Парк машин «швидкої» треба замінювати, Тисячу автомобілів цього року, тисячу в наступному. Треба знайти ресурси, щоб рухатись такими темпами», - сказав Микола Азаров.

При цьому він наголосив на необхідності «вивчити питання виготовлення таких автомобілів з обладнанням в Україні», аби закуповувати лише те, що не виготовляють вітчизняні підприємства.

Микола Азаров наголосив, що не повинно бути відмов у наданні екстреної медичної допомоги: за будь-яким викликом має надаватися медичне обслуговування.

«Якщо людина звертається по допомогу, значить, вона її потребує, отже, повинна обов’язково отримати», - наголосив Микола Азаров.

Водночас на засіданні Уряду наголошувалося, що фінансування виїздів бригад швидкої допомоги здійснюється в повному обсязі. Зокрема, за словами Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, достатньо виділяється коштів як для необхідного набору медикаментів для надання швидкої допомоги, так і для пального для автомобілів.

У свою чергу, Микола Азаров дав доручення негайно перевіряти всі сигнали про вимагання коштів «на бензин» за виїзд «швидкої», на медикаменти, а за результатами службового розслідування суворо карати винних. Вимагачі мають бути безумовно звільнені.

Водночас Глава Уряду доручив Міністерству внутрішніх справ розробити зміни до законодавства в частині посилення відповідальності для водіїв за ненадання переваги у русі спецавтомобілям, зокрема машинам швидкої допомоги. Адже нормативів щодо часу прибуття на виклик медиків іноді важко дотримуватися – як через затори в містах, так і через грубе нехтування деякими водіями Правил дорожнього руху.

Уряд заслухав доповідь про перевірку стану впровадження закону про екстрену допомогу. Загалом на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» було ухвалено 10 актів Уряду, розроблено та затверджено відповідні накази Міністерства охорони здоров’я.

Проводиться постійний моніторинг ситуації в регіонах. Було здійснено інспекційні виїзди в усі регіони, під час яких надана відповідна методична допомога працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України. Міністерством створено оперативний штаб за напрямком «Екстрена медична допомога», відкрито «гарячу телефонну лінію» МОЗ України, а також створено аналогічні штаби та гарячі лінії у кожному регіоні. До 25 січня до Міністерства мають бути надані на погодження плани створення системи екстреної медичної допомоги в регіонах, де з цим питанням зволікали.

версія для друку