українська російська англійська
Уряд тримає на контролі ситуацію з грипом: достатньо і ліків, і вакцини
21.01.2013 | 16:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд тримає на контролі ситуацію з грипом: достатньо і необхідних ліків, і вакцини. Про це йшлося на засіданні Уряду 21 січня, де Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова поінформувала щодо стану готовності системи охорони здоров’я до можливих осінньо-зимових епідемічних спалахів захворюваності на грип та ГРВІ.

Наразі показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні.

Враховуючи прогноз ВООЗ та Національної академії медичних наук України щодо захворюваності на грип та ГРВІ, в епідемічному сезоні 2012-2013 років в Україні прогнозується сумісна циркуляція трьох вірусів грипу. Усі очікувані штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу. Наразі у наявності 5 типів препаратів вакцини, загальна кількістьпонад півмільйона тис. доз, достатня для забезпечення необхідних щеплень.

Достатня і загальна кількість протигрипозних лікарських засобів: загалом понад 21 млн. упаковок.

МОЗ доручено територіальним органам здійснити комісійну перевірку дотримання санітарнопротиепідемічного режиму в закладах охорони здоров’я та аптеках, особливу увагу звернути на наявність запасу необхідних медикаментів, дезінфекційних, антисептичних та засобів індивідуального захисту, укомплектування бригад для надання консультативної та невідкладної медичної допомоги тощо.

З детальною інформацією щодо ситуації із захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, способами профілактики можна ознайомитися на сайті МОЗ та Держсанепідслужби, а також на сторінці Міністерства в соціальній мережі Фейсбук.

Також працює гаряча лінія «Антигрип» за номером (044) 425-08-83.

версія для друку