українська російська англійська
Державні ТРК покажуть святкування Дня Соборності та історичну документалістику
22.01.2013 | 11:36
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

До Дня Соборності та Свободи України державні телерадіокомпанії покажуть низку документальних фільмів, тематичних передач, присвячених подіям, які передували проголошенню Акту Злуки, а також святкові концерти, вистави тощо.

Так, зокрема, 21 січня державні ТРК висвітлювали присвячений Дню Соборності культурно-мистецький проект «Ярослав Мудрий», що відбувся в Національному академічному театрі опери і балету України. На виставу завітали високопосадовці, представники наукової та творчої інтелігенції, громадськості тощо.

Ця вистава в репертуарі театру вже майже чотири десятиліття. П'ять років тому її оновили. Напередодні свята твір Георгія Майбороди показали невипадково, адже головним його сюжетом є прагнення Ярослава Мудрого об'єднати й зміцнити Київську Русь.

22 січня глядачі Першого національного побачать розгорнуті сюжети про загальнонаціональні заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи у випусках новин та у програмі «Підсумки дня». О 14:30 на телеканалі розпочнеться трансляція урочистих заходів з Національного палацу мистецтв «Україна» - привітання Президента України та святкового концерту за участю талановитих артистів.

Окрім того, у програмі «Підсумки тижня» журналісти НТКУ більш детально розкажуть про історію проголошення Акту злуки, що символізував утворення єдиної і цілісної держави Україна, та про сучасне трактування цього свята.

Всесвітня служба УТР запропонує своїм глядачам спеціальний випуск програми «Цей день в історії», а також розповість про Івана Франка та українських державників.

Запорізька ОДТРК спеціально до Дня Соборності покаже передачу «Історичні постаті», в якій йтиметься про вітчизняних державних та громадських діячів.

Здійснити екскурс у минуле пропонує своїм глядачам і Рівненська ОДТРК – на телекомпанії вийде програма «Так було».

Крім того, 22 січня в ефірі всіх державних телекомпаній транслюватиметься звернення Президента України Віктора Януковича з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

 

День Соборності та Свободи України — пам’ятна дата, заснована Указом Президента України Віктора Януковича № 1209 від 30 грудня 2011 року, яка щорічно відзначається 22 січня.

версія для друку