українська російська англійська
Микола Азаров перед Урядом поставив завдання затвердити Держпрограму активізації розвитку економіки до 2014 року
22.01.2013 | 15:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив у першій декаді лютого подати на розгляд Кабінету Міністрів доопрацьований проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Відповідне доручення керівникам міністерств і відомств Глава Уряду дав за результатами наради з питань доопрацювання зазначеного проекту Держпрограми, яка відбулася сьогодні в Будинку Уряду під його головуванням.

Він зауважив, що проект Держпрограми, який розроблявся робочою групою на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром Сергієм Арбузовим, вимагає доопрацювання. "Держпрограма пройшла розгляд у всіх міністерствах і відомствах. До неї багато зауважень, і по-іншому не може бути, тому що це перший за багато років такий масштабний документ", - заявив Микола Азаров.

«Цей документ, я думаю, ще буде обговорюватися, перш за все, з точки зору збалансування його фінансовими ресурсами. У планах Уряду доопрацювати цей документ і затвердити його не пізніше першої декади лютого. От таким чином ми повинні побудувати свою роботу, щоб всі зауваження і пропозиції були вивчені і по можливості враховані», - зазначив Микола Азаров.

Він нагадав, що нещодавно відбулося засідання Комітету з економічних реформ, де Президент чітко поставив завдання: прискорення економічних реформ, розвиток економіки з метою реалізації соціальних ініціатив.

«Всі знають ризики, пов’язані з розвитком світової та вітчизняної економіки. Тому наша Державна програма повинна ці ризики враховувати», - наголосив Микола Азаров. Він додав, що програма активізації економіки покликана відновити позитивне значення економічного росту, але це необхідно зробити лише на базі тієї економіки, яка у нас є.

«Ми можемо покладатися виключно на власні сили та ресурси. Ми повинні зараз дати ті стимули, які дозволять нам вийти на прийнятні темпи економічного росту – це головне наше завдання, - підкреслив Микола Азаров. -  Це дозволить вирішити цілий ряд соціальних завдань».

За його словами, серед основних напрямків розвитку економіки особливе значення має розвиток тих галузей, які можуть забезпечити імпортозаміщення, зокрема розвиток енергетики.

Микола Азаров наголосив, що Програма містить ряд пріоритетів, над реалізацією яких Уряд має намір працювати: розвиток конкурентоздатності вітчизняної економіки, орієнтація на розвиток високотехнологічних галузей з високим ступенем доданої вартості. При цьому Прем’єр-міністр звернув увагу на те, що в Програмі не повинно бути місця для необґрунтованого протекціонізму.

Глава Уряду виділив основні інструменти для реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки: пряма бюджетна підтримка, податкові та митні стимули, державні гарантії на отримання подальших кредитів, механізм державного замовлення чи державно-приватного партнерства.

«Таким чином, ми володіємо досить широким спектром інструментів, які дозволять нам реалізувати наші цілі і завдання», - підсумував Микола Азаров.

 

 

версія для друку