українська російська англійська
У 2013 році Укрзалізниця виконає усі соціальні зобов'язання перед працівниками галузі
23.01.2013 | 13:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Укрзалізниця забезпечить належний соціальний захист залізничників та їхніх трудових прав.  Проектом зведеного фінансового плану залізниць України передбачено виділення значних обсягів фінансування на вирішення соціальних питань галузі. Ці кошти спрямовуватимуться на: забезпечення належних умов праці, медичне обслуговування та страхування залізничників, допомогу ветеранам та пенсіонерам тощо. Загалом у 2013 році на ці та інші соціальні потреби працівників залізничного транспорту заплановано виділити близько 1,3 млрд. грн., що на 13,4% більше, ніж торік. Ще близько 1,6 млрд. грн. піде на виплату надбавок за вислугу років. Про це повідомив 26 січня під час брифінгу в Будинку Уряду  Міністр інфраструктури Володимир Козак.

За умови затвердження фінансового плану Укрзалізниця у поточному році збільшить на 8,1% витрати на об’єкти соціальної інфраструктури, серед яких спортивні, культурні заклади, гуртожитки тощо. «Залізниця у повному обсязі виконала усі зобов’язання за 2012 рік. Сума ця склала майже 2,6 млрд. грн. Це й утримання культурних та оздоровчих закладів, надання медичних послуг, виплата матеріальної допомоги тощо. На 2013 рік згідно з Галузевою угодою ця сума сягне 2,9 млрд. грн., що на 8% більше, ніж торік», - зазначив Володимир Козак.

Загалом залізниці України утримують 66 оздоровчих, 46 культурних та 50 спортивних закладів. Крім того, галузевим оздоровчим, спортивним і культурним закладам планується надати фінансову допомогу на 10,6% більше, ніж торік.

Проектом фінплану на 2013 рік також передбачено збільшити фінансову допомогу 94 галузевим медичним та навчальним закладам (13 технікумів та 4 ВНЗ). Наприклад, відомчі медзаклади отримають на 17,3% більше коштів порівняно з 2012 роком.

Укрзалізниця продовжить системну підтримку пенсіонерів та ветеранів. Загалом матеріальну допомогу отримують 233 тис. пенсіонерів-залізничників.

Нинішнім своїм працівникам залізниця гарантовано забезпечить у 2013 році зростання заробітної плати (проектом фінансового плану залізниць передбачається підвищення  годинних тарифних ставок та посадових окладів у цілому за рік на 15,8%, при цьому рівень середньомісячної заробітної плати передбачається у розмірі 4322 грн.), продовжить практику надання безкоштовних квитків та виплату щомісячної надбавки за вислугу років, а працівники, які працюють ненормований робочий день, або зайняті у важких і шкідливих умовах праці, отримуватимуть додаткові відпустки та відповідні доплати. «Залізнична адміністрація заклала на 2013 рік підвищення заробітної плати більше 15%, не дивлячись на те, що на залізницях є складнощі з обсягами перевезень», - наголосив Міністр інфраструктури.

Крім того, Укрзалізниця й надалі реалізовуватиме житлову програму для своїх працівників. У 2013 році на виконання будівельних робіт у фінплані закладено 96, 473 млн. грн.

Нагадаємо, між Мінінфраструктури, Укрзалізницею та Профспілками нещодавно було обговорено питання галузі та визначено спільну роботу на 2013 рік. Зокрема вирішено посилити роз’яснювальну роботу серед залізничників щодо реформування залізничного транспорту, яке розпочнеться після прийняття рішення КМУ про створення ПАТ «Українська залізниця». Мінінфраструктури вкотре наголошує: реорганізація залізниць не призведе до скорочень. Й надалі продовжать працювати програми з підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників для оволодіння іншими професіями, що є необхідним в умовах модернізації галузі та впровадження нових технологій та систем управління. Крім того, майбутнє Товариство повністю візьме на себе зобов’язання, передбачені Галузевою угодою між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками. Також буде збережено галузеве медичне, санаторно-курортне та спортивно-оздоровче обслуговування працівників галузі. Усі рішення, документи та заходи, які супроводжуватимуть процес реформування залізничної галузі, будуть повністю публічними та обговорюватимуться з профспілками.

Пріоритетом у роботі Мінінфраструктури у транспортному напрямку є  забезпечення якісної організації вантажних та пасажирських перевезень та створення належних умов праці працівників усіх галузей, а відтак Мінінфраструктури відкрите до конструктивного діалогу з усіма профспілковими організаціями працівників транспортних галузей.

Довідково

Мінінфраструктури та Укрзалізниця тісно співпрацюють з Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України – найчисленнішою із усіх профспілок, які захищають інтереси представників підприємств залізничного транспорту. Членами профспілки є 99% працюючих в галузі. Наразі вже досягнуто згоди щодо вирішення майже 80% із загального обсягу питань, висунутих профспілкою, щодо трудових та соціальних прав громадян.

 

версія для друку