українська російська англійська
Аграрії експортували 7,3 млн. т кукурудзи
23.01.2013 | 15:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжує активно експортувати зерно врожаю 2012 року. Наразі основною експортною культурою є кукурудза, якої поставили на зовнішні ринки 7,3 мільйона тонн. Загалом станом на 21 січня аграрії експортували 15,5 мільйона тонн зернових. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні Україна продовжує утримувати ключові позиції на міжнародному зерновому ринку завдяки динамічному експорту. Так, станом на 21 січня аграрії експортували 15,5 мільйона тонн зернових. Основною ж експортною культурою залишається кукурудза. Зокрема, аграрії уже поставили 7,3 мільйона тонн цієї культури. Таким чином, ми уже експортували більше половини того  потенціалу, який прогнозували після закінчення збору врожаю», − зазначив Микола Присяжнюк.

Зі слів міністра, Україна залишається у першій п’ятірці експортерів зернових у світі. Він поінформував, що на сьогодні, окрім кукурудзи, аграрії продовжують експорт ячменю,  якого вже поставили на зовнішні ринки майже 2 млн. тонн.

Міністр нагадав, що в Україні на сьогодні достатні запаси зерна для забезпечення внутрішніх продовольчих потреб та посилення позиції на зовнішніх ринках. Так, станом на 1 січня в країні наявні близько 30 млн. тонн зерна, зокрема 8,4 млн. тонн пшениці ( з них 5,8 млн. тонн продовольчої, в той час як на продовольчі потреби до отримання нового урожаю 2013 року потрібно 2,6 млн. тонн), а також 13,8 млн. тонн кукурудзи та 5 млн. тонн ячменю.

версія для друку