українська російська англійська
Досвід роботи ПТУ Дніпропетровщини презентовано на колегії МОНмолодьспорту
24.01.2013 | 10:47
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

23 січня 2013 року на засіданні колегії МОНмолодьспорту, яка відбулася за участю Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка та під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, одним з питань стало удосконалення управління професійно-технічною освітою. На прикладі досвіду Дніпропетровської області висвітлено можливості створення належних умов для якісної підготовки робітничих кадрів.

Основними доповідачами, які охарактеризували здобутки та проблеми галузі, стали директор департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту В’ячеслав Супрун та директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Демчик. Вони, зокрема, поінформували про оновлення змісту професійно-технічної освіти, розроблення професійних та освітніх стандартів, питання покращення роботи з кадровим потенціалом училищ, підвищення кваліфікації педагогічних працівників за новими навчальними планами і програмами, налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями, громадськими організаціями та іншими соціальними партнерами.

«Розпочалася цілеспрямована робота з оновлення змісту шляхом розроблення професійних та освітніх стандартів, покращується робота з кадровим потенціалом училищ, здійснюється підвищення їхньої кваліфікації за новими навчальними планами і програмами, налагоджується співпраця з роботодавцями. Уперше протягом 2012 року розроблено та затверджено 60 державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці», - розповів В’ячеслав Супрун.

Він наголосив, що Дніпропетровська область обрана не випадково, адже цей регіон завжди був і є в авангарді економічних і соціальних звершень: «Є позитивні приклади для наслідування і в системі професійно-технічної освіти. Дніпропетровська обласна державна адміністрація визначає професійну освіту як головну стратегічну основу розвитку економіки регіону. Діє регіональна програма «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». А результативність роботи досягається завдяки широкому залученню органів місцевої влади до вирішення питань професійно-технічної освіти. Прикладом цього є місто Кривий Ріг, де сконцентровано майже третину професійно-технічних навчальних закладів області».

Участь в обговоренні також взяв Криворізький міський голова, член Ради регіонів, президент Асоціації міст України Юрій Вілкул. Розповідаючи про потенціал області та діяльності підприємств, насамперед – гірничо-видобувної та металургійної промисловості, він наголосив на необхідності професійної підготовки фахівців. «Важливим є укладання договорів про соціальне партнерство з підприємствами, що дозволить забезпечити отримання учнями виробничої професії. При активному сприянні виконавчої влади в Кривому Розі створена і діє ефективна модель співпраці роботодавців, замовників підготовки кадрів, служби зайнятості і професійно-технічних навчальних закладів», - наголосив він.

«Сьогодні роботодавці потребують нової генерації людей, які навчені працювати з новітнім обладнанням. Це мають бути кваліфіковані працівники», - зауважив директор з персоналу акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» Олег Макаров. На його думку, досягти результату допоможе налагодження співпраці професійно-технічної освіти та роботодавців.

Розглядаючи проект рішення колегії, зокрема, заплановано у 2013 році продовжити роботу з вдосконалення нормативно-правового та навчально-методичного забезпечення професійно-технічної освіти, розробку, за участю громадських організацій, державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій, що користуються попитом на сучасному ринку праці.

версія для друку