українська російська англійська
На базі Київського міського центру репродуктивної медицини створять перинатальний центр
24.01.2013 | 14:15
Київська МДА

З метою створення Київського міського перинатального центру відбудеться реконструкція будівель Київського міського центру репродуктивної медицини на просп. Героїв Сталінграда, 16 в Оболонському районі столиці. Відповідне розпорядження днями підписав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Замовником виконання робіт визначено комунальне підприємство «Інженерний центр», де наразі працюють над визначенням генеральної проектної та підрядної організації для здійснення реконструкції будівель.

У департаменті охорони здоров’я інформують, що з метою поліпшення ситуації в системі надання медичної допомоги дітям та матерям прийнято Концепцію розвитку перинатальної допомоги, що передбачає створення до 2014 року трьох високоспеціалізованих перинатальних центрів третинного рівня надання медичної допомоги.

Так, з лютого 2012 року почав діяти Перинатальний центр м. Києва, створений на базі Київського міського пологового будинку №7. Там допомагають жінкам із невиношуванням вагітності, приймають передчасні пологи та виходжують новонароджених із низькою та екстремально низькою масою тіла.

У Київському міському центрі репродуктивної медицини створять перинатальний центр для надання допомоги вагітним з інфекційною патологією, у тому числі ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз та наркозалежним жінкам. На базі Київського міського пологового будинку №5 планується створити перинатальний центр зі спеціалізацією медичної допомоги вагітним з екстрагенітальною патологією, який також виконуватиме функцію методичного центру.

Фахівці стверджують, що впровадження Концепції надасть можливість знизити рівень смертності новонароджених на 20%, материнських втрат на 10%, знизити показники дитячої інвалідності, підвищити ефективність перинатальної діагностики до 80% та зменшити частоту вроджених вад розвитку.

 

версія для друку