українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: Реконструкція Аульського водоводу буде продовжена і в 2013 році
24.01.2013 | 15:15
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков та голова обласної ради Євген Удод провели робочу виїзну нараду щодо реконструкції технічних потужностей Аульського водоводу, який забезпечує водою близько 1,5 млн. жителів регіону. У 2013 році роботи з реконструкції Аульського водоводу будуть продовжені. Про це повідомив керівник Дніпропетровщини під час наради.

«Забезпечення споживачів питною водою належної якості є одним з головних завдань, які ставить перед собою влада регіону. З цією метою завдяки підтримці Уряду та нашого Президента Віктора Федоровича Януковича ведеться масштабна реконструкція технічних потужностей Аульського водоводу. Проведені роботи вже дозволили зменшити виробничі витрати підприємства та покращити якість питної води, якою користуються близько 1,5 млн. жителів області. У 2013 році роботи з реконструкції Аульського водоводу будуть продовжені», - сказав Дмитро Колєсніков.

Головний інженер Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» Анатолій Бондаренко доповів, що у 2011 році проведено перший етап реконструкції фільтрів та системи відбору освітленої води цеху очисних споруд. Це вже дозволило підвищити якість очистки води, отримати економію електроенергії та вдвічі зменшити скиди промивних вод в акваторію ріки Дніпро. У рамках другої черги передбачена заміна застарілої дренажно-розподільчої системи з полімербетонних плит на сучасну трубчату дренажно-розподільчу систему з склопластикових труб. Це більш передова технологія, адже такі труби менше забруднюються, що дозволяє зменшити частоту промивки фільтрів і в свою чергу економити воду (до 4.2 млн. м3 води/рік), яка використовується для промивки. Також за рахунок високоякісної фільтрації для підготовки води використовується менше хімічних

Голова ОДА наголосив, що реалізація цього проекту дозволяє покращити якість питної води для близько 1,5 млн. споживачів міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Верхньодніпровська та Криничанського, Дніпропетровського та Верхньодніпровського районів.

«За технологічними вимогами для виробництва питної води, що відповідає санітарним нормам, необхідно проводити перезавантаження фільтрів один раз на 5 років. За останні два десятиріччя, протягом яких ремонт обладнання не проводився, накопичилося чимало проблем. Відповідно погіршилася якість води. Завдяки ініціативі Олександра Вілкула це питання зрушилося з місця. Об’єднавши кошти обласного і державного бюджетів ми провели масштабні роботи із заміни фільтрів водоводу», - зазначив Євген Удод.

Він наголосив, що у рамках першого етапу реконструкції 2011 року відремонтовано 12 фільтрів, у 2012 році – ще 3 фільтри. В цілому, у рамках проекту до 2014 року планується заміна 24-х фільтрів.

Крім того, минулого року за рахунок державного фінансування проведено ремонтні роботи на об’єктах водопровідного господарства у Павлограді, Синельниковому, а також у Криворізькому, Васильківському, Томаківському, Апостолівському районах.

Проведено реконструкцію 45 км водопровідних мереж та реконструкцію 3 водонасосних станцій. Це дало можливість забезпечити близько 46 тис. людей якісним безперебійним водопостачанням.

версія для друку