українська російська англійська
К. Грищенко: Інтеграція України в ЄС має відбуватися не лише на політичному, а і на гуманітарному рівні
24.01.2013 | 17:16
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

24 січня ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко в рамках робочої поїздки до Львівської області провів зустріч зі студентами Національного університету «Львівська політехніка».

Під час свого виступу К.Грищенко відзначив велику роль, яку відіграє Національний університет «Львівська політехніка» в питаннях інтеграції України в європейський економічний та гуманітарний простір.

«Своєю активною та успішною багаторічною участю в міжнародному науково-технічному співробітництві, європейських освітніх та дослідницьких проектах, програмах студентських обмінів «Львівська політехніка» на практиці робить для інтеграції України в європейський економічний та гуманітарний простір не менше, ніж цілі міністерства та відомства... Своєю діяльністю «Львівська політехніка», як й інші вищі навчальні заклади Львівщини з дня в день все більше вводить нашу державу в європейський освітній та науковий контекст», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

К.Грищенко висловив переконання, що інтеграція в ЄС має відбуватися не лише на політичному, а і на гуманітарному рівні.

«Ми, в принципі, не можемо рухатися в ЄС виключно на політичному рівні. Справжню інтеграцію забезпечує встановлення сотень, тисяч горизонтальних зв’язків між підприємствами, організаціями, науковими та освітніми установами України та країн-членів ЄС, що вже сьогодні поступово робить кордон пронизаним колосальною кількістю сталих і взаємовигідних контактів», - зазначив К.Грищенко.

Віце-прем’єр-министр також зазначив: «Ставши частиною європейського економічного, наукового, освітнього організмів, ми не залишимо навіть найбільшим скептикам в ЄС іншого вибору, окрім як вольовим рішенням привести політичні відносини у відповідність до реалій, в яких Україна вже і так буде невід’ємною частиною процесів в Європі».

 

версія для друку