українська російська англійська
Надання більшої автономії навчальним закладам дозволить посилити дослідницьку та інноваційну діяльність, - Грищенко
24.01.2013 | 17:40
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Надання більшої автономії навчальним закладам дозволить посилити дослідницьку та інноваційну діяльність у галузі освіти та науки. Про це Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко заявив 24 січня ц.р. під час зустрічі зі студентами Національного університету «Львівська політехніка» в рамках робочої поїздки до Львівської області.

Спілкуючись зі студентами, Віце-прем’єр-міністр поділився своїми міркуваннями щодо реформування вітчизняної системи освіти як одного з пріоритетів Уряду - Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.

К.Грищенко висловив переконання, що створення нового покоління державних стандартів дасть можливість сформувати сучасну систему засобів із переходом від оцінки знань випускника вищого навчального закладу до оцінки його компетенції та визначення рівня компетентності в цілому.

Для посилення дослідницької та інноваційної діяльності у галузі освіти та науки, на думку Віце-прем’єр-міністра, передбачається надати більшу автономію навчальним закладам, не тільки в академічному, але й в господарському плані. «Це дозволить навчальним закладам, зокрема, визначати пріоритетні напрями навчання та проведення досліджень, використання благодійних внесків, підтримки обдарованої молоді», - підкреслив він.

Окрім того, на думку К.Грищенка, вкрай необхідною є Європейська практика незалежного оцінювання якості вищої освіти. «Для цього передбачається створення незалежних кваліфікаційних центрів, у тому числі для підтвердження кваліфікації в європейській системі стандартів», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Одним із пріоритетів в рамках реформування вітчизняної системи освіти є необхідність у взаємодії з роботодавцями розробити дієву систему прогнозування зайнятості населення. Це, на думку К.Грищенка, дозволить «чітко визначити пріоритети в підготовці фахівців, які будуть затребувані у найближчому майбутньому».

Віце-прем’єр-міністр висловив переконання в необхідності посилення ролі студентів і студентського самоврядування, шляхом залучення їх до розгляду найважливіших питань розвитку ВНЗ, а також запровадження розподілу навчальних програм академічного й практичного профілю, з акцентом саме на відновленні вітчизняного науково-технічного потенціалу.

У цьому контексті К.Грищенко особливо відзначив внесок «Львівської політехніки» у розвиток інформаційних технологій та підготовку висококваліфікованих кадрів для IT-індустрії. «У зв’язку з цим пропоную вже ближчим часом провести на базі «Львівської політехніки» форум провідних вітчизняних та, представлених на нашому ринку, іноземних IT-компаній з питань інформатизації України та використання сучасних інформаційних технологій в навчальному процесі», - виступив із пропозицією К.Грищенко.

 

версія для друку