українська російська англійська
Українським вишам пропонується активніше долучатися до міжнародних наукових програм
24.01.2013 | 17:50
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Українські вищі навчальні заклади мають більш активно долучатися до міжнародних наукових програм та боротися за гранти транснаціональних корпорацій. Про це Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко заявив 24 січня ц.р. під час зустрічі зі студентами Національного університету «Львівська політехніка» в рамках робочої поїздки до Львівської області.

К.Грищенко висловив переконання, що низький рівень управлінської культури, невміння поєднувати управління науково-освітнім процесом з участю в комерційних проектах, міжнародних програмах та грантах є одними з головних проблем відставання багатьох вітчизняних ВНЗ від іноземних конкурентів. Так, на думку Віце-прем’єр-міністра, вищі навчальні заклади заради своєї конкурентоздатності мають брати активну участь в міжнародних наукових програмах, боротися за гранти міжнародних організацій та транснаціональних корпорацій. «Кожен вищий навчальний заклад, зрештою, це підприємство, що повинно бути конкурентоздатним і зацікавленим у зменшенні власної залежності від бюджету», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

«Гроші разом із студентами прийдуть туди, де якість відповідних послуг буде вищою. Так ми отримуємо мотивацію для підвищення якості освіти набагато сильнішу і ґрунтовнішу, ніж будь-які апеляції до високої місії викладачів», - переконаний К.Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр України особливо наголосив на тому, що буде всіляко сприяти вищим навчальним закладам у цій сфері.  «І я як Віце-прем’єр-міністр буду всіляко сприяти розширенню прав та можливостей вишів у цій сфері, особливо шляхом допомоги у підключенні до міжнародних програм і пошуку іноземних студентів для навчання за контрактом», - підкреслив К.Грищенко.

 

версія для друку