українська російська англійська
Колегія Держкомтелерадіо затвердила план оптимізації державних телерадіоорганізацій в 2013 році
25.01.2013 | 12:16
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Колегія Держкомтелерадіо на своєму засіданні 24 січня схвалила план заходів з оптимізації діяльності та забезпечення ефективної роботи державних телерадіоорганізацій у 2013 році. Участь у засіданні взяли представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, керівники обласних та регіональних ТРК.

Як наголосив у виступі заступник голови комітету Дмитро Кравченко, цьогоріч значно зменшено суму фінансування державного телерадіомовлення із загального фонду держбюджету. Особливо це стосується видатків на трансляцію телерадіопрограм. «Сума на трансляцію у три рази менша, ніж минулоріч, та вчетверо менша за мінімальну потребу, яку просив Держкомтелерадіо за розрахунками державних мовників», - сказав він.

При цьому утворилася кредиторська заборгованість у 25,2 млн. грн. перед операторами зв’язку через непроведення платежів за фактично надані послуги органами Держказначейства  наприкінці 2012 року. «Зрозуміло, що кредиторська заборгованість повинна також погашатися за рахунок коштів, передбачених держбюджетом на цей рік», - додав Кравченко.

У цій ситуації, зазначили члени колегії, робота державних телерадіоорганізацій потребує винятково чіткої організації.

Державним ТРК рекомендовано формувати обсяг державного замовлення на виробництво і трансляцію теле- та радіопрограм, який буде відповідати видаткам, передбаченим в Державному бюджеті України. Більш активно необхідно шукати та залучати для створення нових телерадіопрограм не бюджетні джерела фінансування.

Однією з умов ефективної роботи ТРК має стати мінімізація витрат на виробництво телерадіопрограм, у тому числі й шляхом використання обмінного і спільного телепродукту. Це дозволить уникнути зайвого дублювання за тематичними розділами. Часткова участь окремо взятої ОДТРК  у спільному проекті є ефективнішою, ніж створення власної оригінальної програми на ту ж саму тему.

З урахуванням того, що за минулий рік у значної частини населення з’явилися засоби приймання ефірного цифрового телебачення, а оператори кабельного телебачення та провайдери багатоканальної програмної послуги охопили своїми сигналами майже 95 відсотків населення України, державним телевізійним мовникам доцільно виробляти одну уніфіковану телепрограму як в цифровому, так і аналоговому стандартах.

Крім того, у плані заходів передбачено оптимізацію структури та штатної чисельності ДТРО відповідно до виробничої необхідності та економічної доцільності. Керівники ДТРК повинні до 1 травня внести пропозиції щодо скорочень штату:  НТКУ та НРКУ не менш як на 15%, а також на 18% - ОДТРК, що мають чисельність понад 300 осіб. ОДТРК, які мають чисельність від 200 до 300 осіб, пропонується скоротити на 10%.

 

версія для друку