українська російська англійська
Уряд доручив усунути виявлені недоліки нової системи реєстрації майнових прав
28.01.2013 | 17:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд 28 січня заслухав питання щодо роботи нової системи реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, яка почала функціонувати з 1 січня 2013 року. Було визначено «больові точки» початкового етапу  роботи органів державної реєстрації прав, перевірку якої проведено за дорученням Прем’єр-міністра,  та визначено завдання по усуненню окремих недоліків, які поки що мають місце.

Загалом, за словами заступника Міністра юстиції Дмитра Ворони, нова система в принципі значно скорочує час оформлення документів: як за кількістю відвідувань для цього відповідних органів, так і за часом підготовки документів.  Про стан розгляду кожної заяви можна довідатись, не виходячи з дому - на сайті, там же дізнатися про готовність документів. В середньому, громадянин отримує документ через 4-5 днів після звернення, згодом, переконані в Мінюсті, цей термін можна буде скоротити до 1-2 днів. Наразі 82% заяв розглядає реєстраційна служба і лише 18%-нотаріуси. Це пов’язано здебільшого з оформленням документів, яке не встигли завершити з минулого року. А вже за 3-4 місяці левову частку прав власності реєструватимуть саме нотаріуси, які посвідчуватимуть угоди купівлі-продажу. Для цього витрачатиметься приблизно година часу. Тобто, нова система поки що не запрацювала повністю, але все-таки є набагато прогресивнішою порівняно з порядком реєстрації прав на нерухоме майно, який існував.

Водночас було акцентовано на окремих недоліках, які виявлені в результаті перевірки організації роботи органів реєстрації. Зокрема, йшлося про недостатнє інформування населення про роботу відповідних органів. Приміром, у одному з центрів у Києві (проспект Повітрофлотський, 76г), де в робочі дні великі черги,  у суботу було лише два відвідувачі, що свідчить про недостатню поінформованість громадян про графіки роботи.

За словами Голови Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, «мінусом» є незручне розташування приміщень, віддаленість кас для прийому платежів, відсутність офісів служби в кожному районі.

Прем’єр-міністр доручив створити робочу групу, яка напрацює оптимальні рішення для поліпшення роботи державної реєстраційної служби. До її складу ввійшли Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, Міністр юстиції Олександр Лавринович, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник.

- Людина повинна максимально просто зареєструвати свої права. Інформуйте про роботу системи постійно, різними каналами. Потрібно – додатково пояснюйте, - наголосив Микола Азаров. -  Треба щось удосконалювати - готуйте пропозиції. Уряд підтримає. Але треба організувати роботу так, щоб вона не викликала нарікань, а справді значно спростила реєстрацію.

версія для друку