українська російська англійська
Міністерство культури зайнялося створенням Національного театрального фестивалю
28.01.2013 | 18:48
Прес-служба Міністерства культури

У Міністерстві культури відбулась робоча нарада з питань заснування Національного театрального фестивалю. У засіданні взяли участь заступник Міністра культури Тимофій Кохан, директор департаменту формування державної політики у сфері культури, мистецтв та освіти Лілія Гомольська, заступник директора департаменту - начальник управління мистецтв Михайло Швед, керівники провідних українських театрів.

На сьогодні в Україні діє більш як 130 театрів державної, комунальної та інших форм власності. Майже всі театри в Україні -- репертуарні. Репертуар національних та академічних театрів складається з 20-25 вистав, а середня кількість прем'єр на рік становить 4-5 на кожний театр.

При цьому за всі роки незалежності Україна так і не отримала потужного національного театрального фестивалю, який зміг би об'єднати найкращі здобутки вітчизняного театрального мистецтва за певний період.

Тож, метою заснування Національного театрального фестивалю є підвищення соціального престижу та популяризація здобутків сучасної української сцени, а також демонстрація  найкращих зразків українського та світового театрального мистецтва.

Наразі проводиться підготовча робота: збираються пропозиції, створюється робоча група, розробляється концепція та Положення фестивалю.

версія для друку