українська російська англійська
Антимонопольний комітет здійснює цілеспрямовані заходи у сфері співпраці з ОЕСР ТА ЮНКТАД
29.01.2013 | 13:12
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

Провідні міжнародні експерти в галузі конкурентного законодавства вітають кроки України щодо взятого курсу на системне вдосконалення політики та законодавства у сфері економічної конкуренції. Про це експерти зазначили під час міжнародного семінару «Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні та огляд міжнародного досвіду», що відбувся 28 січня 2013 року у Києві.

У рамках цього семінару відбулася зустріч Голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка з міжнародними експертами з конкурентної політики, представниками іноземних конкурентних відомств, світових організацій та першими особами органів державної влади України.

Зі спеціальним візитом до України прибули, зокрема, заступник Генерального секретаря Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Петко Драганов, Голова Комітету з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Фредерік Женні, керівник підрозділу з питань конкурентного законодавства та споживчої політики ЮНКТАД Хасан Какайя, експерти ЮНКТАД Вільям Ковачіч і Кароліна Гелбріс, державний уповноважений Комісії справедливої торгівлі Японії Хіроюкі Одагірі, директор Комісії з питань конкуренції Швейцарії Рафаель Корацца, керівник відділу міжнародного співробітництва Генерального директорату з конкуренції Європейської Комісії Мієк Ван Дер Ві, керівники підрозділів конкурентних відомств Сполучених Штатів Америки та Німеччини Рассел Дамтофт і Маркус Вагеманн відповідно.

Як наголосив у вітальному слові Василь Цушко, надаючи особливе значення конкурентній політиці на сучасному етапі розвитку економіки, Указом Президента України, перед Антимонопольним комітетом та іншими центральними органами влади поставлене завдання розробити проект Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на десять років.

З метою використання найкращого міжнародного досвіду та практик Комітет ініціював проведення ЮНКТАД Огляду політики та законодавства у сфері конкуренції в Україні. Рекомендації провідних світових експертів з конкурентної політики будуть відображені у вказаній Програмі.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, за участі якої відбувся семінар, підкреслила важливість ролі конкурентної політики та міжнародного обміну досвідом у розвитку та зміцненні національної економіки. Ірина Акімова подякувала учасникам міжнародної делегації, а також зазначила, що Антимонопольний комітет України проводить активну діяльність щодо гармонізації конкурентного законодавства з європейськими стандартами.

У свою чергу, як зауважив Міністр економічного розвитку та торгівлі України Ігор Прасолов під час виступу, Уряд в умовах функціонування глобальної економіки продовжує курс економічних реформ: «Їх основна мета – підвищення конкурентоспроможності економіки країни, модернізація промисловості, стимулювання внутрішнього попиту та збільшення обсягів виробництва вітчизняної продукції, розширення і зміцнення економічних свобод та дерегуляція економіки, а також створення умов для чесної і вільної конкуренції».

У ході заходу перший заступник Голови Комітету Рафаель Кузьмін виступив з доповіддю та презентував проект Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні на 2014-2024 рр.

Зокрема, як відзначив перший заступник Голови Комітету, вирішення проблем у сфері захисту конкуренції і створення ефективного конкурентного середовища потребує комплексного підходу і скоординованої роботи всіх державних органів, які відповідають за формування економічної політики на національному, галузевому та регіональних рівнях.

Міжнародні експерти в сфері конкуренції висловили думку, що Україна рухається у правильному напрямку, та наголосили, що досвід України щодо розвитку конкурентної політики буде цікавим та корисним як для інших країн зокрема, так і міжнародної практики в цілому.

Заступник Генерального секретаря ЮНКТАД Петко Драганов зазначив, що вдосконалення системи захисту та розвитку конкуренції на всіх рівнях слугуватиме максимальному задоволенню інтересів споживачів та зростання економіки, адже економічна конкуренція – це, насамперед, основа демократії та буква закону, верховенство права.

Зі свого боку Фредерік Женні наголосив, що під час розробки цієї важливої Програми Комітет може розраховувати на підтримку Комітету з конкуренції ОЕСР, що володіє систематизованою інформацією про досвід, зокрема, вирішення таких питань як: удосконалення законодавчої бази, зменшення навантаження та бар’єрів для бізнесу, забезпечення прозорості діяльності компаній тощо.

За результатами зустрічі учасники міжнародної делегації виступили на прес-конференції.

Програмою семінару 29 січня 2013 року запланована зустріч Президента України Віктора Януковича з Головою Комітету Василем Цушком та представниками делегації, на якій буде прозвітовано про основні напрацювання учасників семінару та плани щодо перспектив розширення міжнародної співпраці України у сфері конкуренції.

Семінар завершиться проведенням 29 січня 2013 року відкритої конференції для широкого кола юридичних консультантів, вчених та засобів масової інформації.

 

 

версія для друку