українська російська англійська
Мінагрополітики: Виробництво молока у 2013 році збільшиться на 3,2%
29.01.2013 | 13:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Відповідно до прогнозів, позитивна тенденція збільшення виробництва молока в 2013 році буде зберігатися. Так, молока планується виробити більше на 3,2% порівняно з минулим роком. По це повідомив директор департаменту тваринництва Мінагрополітики Андрій Гетя.

«У минулому році нам вдалося стабілізувати виробництво молока в Україні й ці позитивні тенденції будуть збережені в 2013 році. Ми прогнозуємо виробництво молока в обсязі 11,75 млн. тонн, що забезпечить споживання молока на душу населення на рівні 217,3 кг», - повідомив Андрій Гетя. 

Він додав також, що, відповідно до прогнозу, імпорт молочної продукції зменшиться майже на 21,5%, а експорт такої продукції зросте на 17,4%.

Збільшення виробництва молока в Україні буде досягнуто здебільшого за рахунок покращення технологій виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах та, як наслідок, зростання надоїв на фоні стабілізації чисельності поголів’я корів.

Андрій Гетя також додав, що завдяки державним програмам виробники молока продовжують реалізовувати проекти будівництва й реконструкції молочних ферм та комплексів. Так, у 2013 році, відповідно до даних регіонів, планується ввести в експлуатацію 167 таких ферм та комплексів.

Крім того, в поточному році буде продовжена дія програм підтримки одноосібних господарств за збережений молодняк великої рогатої худоби та компенсації сімейним фермам вартості мобільних доїльних установок.

версія для друку