українська російська англійська
Водоканали Криму об'єднується в одне підприємство
29.01.2013 | 14:06
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг позитивно оцінює та підтримує роботу АР Крим по створенню єдиного регіонального підприємства з водопостачання та водовідведення.

Рішення об’єднати водоканали півострова в одне Кримське республіканське підприємство «Вода Криму» було прийнято на виконання розпорядження Ради Міністрів АР Крим від 28 лютого 2012 року №95-р. Таким чином, ще один регіон країни об’єднує місцеві водоканали в одну велику регіональну компанію.

«Процес об’єднання водоканалів в одну велику компанію ми плануємо завершити до 1 березня 2013 року. Нині тривають всі перевірки», – повідомив генеральний директор підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» Віктор Скобліков на відкритому засіданні Нацкомпослуг 25 січня 2013 року.

Зокрема, на засіданні Комісії, що відбулося минулої п’ятниці, було прийнято низку рішень щодо видачі новоствореному підприємству та його філіям у різних регіонах Криму ліцензійній на здійснення господарської діяльності.

«На переконання Комісії, підхід коли в одному селищі витрати на кубометр води через природні умови вищі, ніж у сусідньому в 6 разів – не є справедливим. Цією проблемою має займатися регіон», – підкреслив Голова Нацкомпослуг Валерій Саратов.

На думку Валерія Саратова, у випадку великого розриву у тарифах в одному регіоні, потрібно проводити централізацію, концентрацію підприємств з надання комунальних послуг. Він підкреслив, що такий підхід широко використовується, наприклад, у Сполучених Штатах Америки – дрібні фірми поглинаються великими, що економічно обґрунтовано. Таким чином, зменшуються витрати на адмінобслуговування, збільшується інвестиційна привабливість.

На сьогодні, в Україні вже є успішні приклади створення регіональних компаній і встановлення єдиного по регіону тарифу. Таким шляхом пішли, наприклад, в Кіровоградській області, де створена одна велика компанія «Дніпро-Кіровоград». Там до місцевого водоканалу приєдналися водопостачальні підприємства Знам'янки, Світловодська та Олександрії. За рахунок цього, люди в цих містах стали платити за воду менше. Наприклад, в Знам'янці ціна води зменшилася на 46%. Подібним шляхом йде Донеччина і АР Крим.

«Сьогодні, обласні водоканали мають найбільші потужності і можливості. Для них взяти на себе забезпечення водою селища з несприятливими умовами – не проблема. Це справедливо», – підкреслив Голова Нацкомпослуг.

версія для друку