українська російська англійська
Геннадій Темник: Уряд збільшує доступність та обсяг коштів фонду регіонального розвитку
29.01.2013 | 17:24
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Уряд прислухався до неодноразових звернень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та знизив мінімальну кошторисну вартість інвестиційних програм (проектів), які можуть реалізуватися за рахунок бюджетних коштів Державного фонду регіонального розвитку. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник під час селекторної наради з регіонами країни, що відбулася за дорученням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула 29 січня у Будинку Уряду.

«Для надання можливості  регіонам залучати державні кошти на соціально важливі об’єкти з порівняно невеликою кошторисною вартістю, прийняте урядове рішення, яким внесено зміни в порядок використання коштів фонду. Для об’єктів регіонального, міжрегіонального та обласного значення кошторисну вартість зменшено з 5 до 1 мільйона гривень. Для проектів районного значення та тих, що спрямовані на розв'язання проблем однієї або декількох територіальних громад, міст районного значення, сіл, селищ – з 1 мільйона гривень до 200 тисяч гривень», – повідомив Геннадій Темник. 

За його словами, регіони неодноразово зверталися з питанням щодо не можливості фінансувати за рахунок державного фонду регіональні інвестиційні програми (проекти) кошторисна вартість яких є меншою за затверджену в Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 р. № 656 «Питання державного фонду регіонального розвитку». Постанову, яка усуває цей недолік, за поданням Мінрегіону Кабінет Міністрів прийняв на своєму засіданні минулої середи, 23 січня.

 «У державному бюджеті на видатки фонду регіонального розвитку передбачено 990 мільйонів гривень. На сьогодні вами сформовано пропозиції на загальну суму понад 3 млрд. гривень: першочергові проекти на суму близько 990 мільйонів гривень та додаткові 2,1 мільярда, які планується залучити під державні гарантії на збільшення Фонду регіонального розвитку. Звертаю вашу увагу на те, що в пропозиціях вами було враховано погашення кредиторської заборгованості по фонду у 2012 році в загальному обсязі майже 200 млн. гривень. Проте, в пропозиціях окремих регіонів відсутні видатки на погашення заборгованості, в той час коли вона складає значні обсяги. Також не на всі об’єкти наявна та затверджена в установленому порядку проектна документація, і це необхідно терміново виправити», – звернувся до керівників обласних державних адміністрацій Геннадій Темник.

Кошти Державного фонду регіонального розвитку планується спрямувати на 557 об’єктів соціального значення, з яких 449 перехідні з минулих років та 108 – нові проекти будівництва. Передбачається провести будівельні роботи у 92 дошкільних та 24 спортивних закладах, 154 школах, 94 закладах охорони здоров’я, 193 об’єктах водо-  тепло- газопостачання, закладах культури, транспортної інфраструктури тощо.

 

версія для друку