українська російська англійська
Геннадій Темник: Містобудівна документація - основа економічного зростання регіонів
29.01.2013 | 17:54
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон буде жорстко контролювати хід оновлення у регіонах містобудівної документації. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, під час селекторної наради з регіонами країни, що відбулася за дорученням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула 29 січня у Будинку Уряду.

«Містобудівна документація є основою для розвитку інвестиційної діяльності, забезпечення зростання економічного потенціалу регіону в цілому, спрощення дозвільно-погоджувальних  процедур. Однак, через відсутність планів зонування та детальних планів територій, землевідведення для будівництва з початку року ускладнене.  Мінрегіон наполягає на якомога швидшій актуалізації наявної містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях через прийняття сесіями відповідних рад рішень щодо можливості її подальшого використання», – наголосив Геннадій Темник.

Як повідомив Міністр, ряд регіонів досягнув високого ступеня забезпеченості населених пунктів актуальною містобудівною документацією.

«З кращого боку у питанні актуалізації містобудівної документації, можу відзначити Дніпропетровську, Івано-Франківську та Житомирську області, де забезпеченість містобудівною документацією населених пунктів складає 100%, 87% та 72% відповідно. Хочу подякувати цим територіям за проведену роботу. Мінрегіоном направлені відповідні листи в регіони та буде проводитись жорсткий контроль за ходом цієї роботи», – підкреслив очільник Мінрегіону.

За його словами, Міністерство вже підготувало зміни до законодавства, прийняття яких дасть можливість на підставі рішень генерального плану надавати земельні ділянки фізичним і юридичним особам для потреб будівництва, а також містобудівні умови та обмеження. У зв’язку із тим, що розроблення містобудівної документації потребує коштів, а також з метою надання допомоги місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, Мінрегіон України опрацьовує питання щодо можливості виділення коштів з державного бюджету з цією метою.

«Однак, і органи місцевого самоврядування також зобов’язані передбачати видатки в місцевих бюджетах на розроблення містобудівної документації або вишукувати інші джерела, не заборонені законом», – сказав Геннадій Темник.

версія для друку