українська російська англійська
МОНмолодьспорту: Середній бал, що дає право на стипендію, не змінено
30.01.2013 | 10:04
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

У зв’язку з  поширенням у ЗМІ інформації щодо нібито «зменшення виплати стипендій студентам та самовільного підвищення керівництвом вищих навчальних закладів середнього балу успішності для отримання стипендій»  МОНмолодьспорту повідомляє наступне.

Згідно з Законом України «Про освіту», стипендія студентам вищих навчальних закладів призначається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Порядок призначення і виплати стипендії, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882, передбачає, що мінімальний розмір середнього балу семестрового контролю для отримання студентом академічної стипендії складає 4,00 за п'ятибальною шкалою оцінювання.

Таким чином, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не має повноважень змінювати норму, визначену рішенням Уряду, і ніколи не надавало жодних розпоряджень щодо цього. Не має таких повноважень і керівництво вищих навчальних закладів.

Окрім того, на сьогодні Міністерство не має жодного звернення чи скарги (ні письмово, ні усно, ні анонімно) від студентів на те, що вищі навчальні заклади приймають самостійно рішення стосовно завищення середнього балу успішності семестрового контролю, наслідком чого є зменшення кількості стипендіатів.

У випадку, якщо хтось має інші відомості, просимо надати конкретні факти для термінового реагування та вжиття відповідних заходів.

версія для друку