українська російська англійська
У Києві планують створити муніципальну страхову компанію
30.01.2013 | 12:10
КИЇВСЬКА МДА

Просуванню реформи системи швидкої медичної допомоги у столиці сприятиме муніципальна страхова компанія, яку з цією метою планують створити. Про це у прямому ефірі телеканалу «Київ» розповів голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

«Кінцева мета реформування галузі охорони здоров’я – це збільшення тривалості життя людей. Для цього потрібно докорінно змінити підхід, тобто всю систему. Наразі дуже важливим є питання впровадження страхової медицини. Саме тому ми ініціюємо розгляд питання про те, щоб ми як столиця мали власну муніципальну страхову компанію, яка б працювала на страхування мешканців столиці і практичним чином фінансово-економічну частину замкнула на кінцевий результат – якісне медичне обслуговування, а у підсумку – продовження життя людей», – розповів очільник міськдержадміністрації.

Крім того, протягом 2013 року у столиці мають бути завершені всі процеси, пов’язані з реформою первинної ланки охорони здоров’я та екстреної медичної допомоги. Також департамент охорони здоров’я КМДА проводитиме ґрунтовну роботу щодо підвищення престижності професії лікаря та підвищення рівня оплати праці.

Олександр Попов також зауважив, що минулого року у столиці вдалося значно поліпшити мотивацію лікарів первинної ланки у пілотних Дніпровському та Дарницькому районах. Там заробітні плати медиків залежать від якості допомоги, яку вони надають, та уже збільшені у середньому в 1,5-2 рази. Утім, на переконання очільника КМДА, навіть там рівень лікарських зарплат все ще потребує збільшення.

«Престижність лікарського фаху залежить від рівня оплати праці спеціалістів галузі. Саме втрата престижності цієї професії спричинила кадровий дефіцит. Київ зобов’язаний показати кращий результат в Україні і зламати цю тенденцію», – наголосив Олександр Попов.

версія для друку