українська російська англійська
Серед пріоритетів роботи Укрморрічінспекції на 2013 рік - профілактика аварійних подій
30.01.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Відбулось чергове засідання колегії Укрморрічінспекції під головуванням керівника відомства Григорія Соболевського. На колегії підбито підсумки та проаналізовано роботу інспекції у 2012 році, окреслено наступні кроки у напрямку підвищення рівня безпеки на воді. Окрім фахівців Укрморрічінспекції, у заході взяли участь заступник Міністра інфраструктури України – керівник апарату Володимир Корнієнко та заступник Міністра інфраструктури Дмитро Демидович, директор департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Володимир Севрюков, а також керівники підприємств галузі, капітани морських торговельних портів.

Зокрема, учасниками засідання детально проаналізовано результати контрольно-наглядової діяльності Укрморрічінспекції у 2012 році, стан аварійності на морському та річковому транспорті за звітний період, а також основні причини виникнення аварійних ситуацій на воді. Крім того, під час засідання старші льодові координатори звітували про вжиті заходи для проведення безаварійної льодової кампанії 2012-2013 років.

Підсумовано роботу Укрморрічінспекції і у сфері надання адміністративних послуг. Також, у рамках порядку денного проаналізовано нормотворчу діяльність Укрморрічінспекції за рік.

Обговорено і низку організаційних питань, зокрема, що стосуються належного матеріально-технічного забезпечення роботи відомства та його територіальних органів.

Серед пріоритетів роботи Укрморрічінспекції у 2013 році, окреслених на засіданні, як і торік, залишаються профілактика аварійних подій на морському та річковому транспорті та жорсткий контроль за дотриманням вимог безпеки судноплавства, що у кінцевому результаті має призвести до зниження рівня аварійності на воді.

З цією метою, з урахуванням результатів наглядової діяльності у 2012 році, Укрморрічінспекцією розроблено План заходів державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті на 2013 рік.

Окрім безпосередніх планових та позапланових перевірок на предмет дотримання вимог безпеки судноплавними компаніями та підприємствами галузі, базами для стоянок маломірних (малих) суден, а також самими одиницями флоту (як маломірного, так і пасажирського, вантажного), значна увага відомством приділятиметься проведенню роз’яснювальної роботи серед власників маломірних суден, фахівців судноплавних компаній, підприємств морського та річкового транспорту, керівників баз для стоянки маломірних (малих) суден. Організовуватимуться та проводитимуться відповідні тематичні семінари з призначеними особами судноплавних компаній та підприємств морського і річкового транспорту, вживатимуться інші заходи.

Крім того, Укрморрічінспекція продовжить працювати у напряму посилення взаємодії з органами місцевої влади та самоврядування, а також правоохоронним органами з питань державного нагляду за безпекою на морському і річковому транспорті: проводитимуться спільні рейди, організовуватиметься робота щодо вирішення актуальних питань безпеки, у тому числі і шляхом розробки та прийняття необхідних нормативних актів та рішень.

У 2013 році запланована реалізація ряду заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації інспекторського складу Укрморрічінспекції. Зокрема, впродовж року працівники, які беруть безпосередню участь у реалізації контрольно-наглядових функцій, будуть направлені на відповідні курси, пройдуть навчання та отримають посвідчення судноводіїв маломірних (малих) суден, а для інспекторів РSC буде впроваджено обов’язкове знання англійської мови.

У поточному році Укрморрічінспекція братиме активну участь у роботі міжнародних організацій і представлятиме інтереси України. Вивчатиметься та аналізуватиметься досвід інших держав щодо організації безпеки судноплавства. Триватиме робота з приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних стандартів і вимог, а також з практичного втілення їх у життя.

Крім того, продовжиться робота відомства з нормативного забезпечення власної діяльності, а також розробки пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з питань безпеки судноплавства, підготовки відповідних проектів актів.

Отже, Укрморрічінспекція не стоятиме осторонь тих процесів, що пов’язані з реформуванням морської галузі України.

 

 

версія для друку