українська російська англійська
У столиці посилять контроль за якістю донорської крові
30.01.2013 | 14:44
КИЇВСЬКА МДА

У департаменті охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації інформують, що посилять контроль за якістю донорської крові. З метою приведення виробництва лікарських засобів у відповідність до міжнародних стандартів GMP у столиці прийнято рішення про вилучення зі структури Київського міського центру крові відділу виробництва препаратів крові і створення, натомість, відділу контролю якості компонентів донорської крові.

Так, плазму, яку заготовляють у Київському міському центрі крові та відділеннях трансфузіології міських лікарень, реалізовуватимуть закладам, виробництво препаратів з донорської плазми яких відповідає міжнародним стандартам. На отримані від реалізації донорської плазми кошти планується придбання необхідних імунобіологічних препаратів.

За експертними розрахунками, такий алгоритм дозволить забезпечити киян препаратами крові у достатній кількості та у відповідному асортименті. При цьому якість продукту буде гарантовано високою, а ціна – нижча за собівартість виготовлення таких препаратів на базі Центру крові.

У профільному департаменті інформують, що Служба крові міста Києва організована в 1943 році. Протягом 15 років матеріально-технічна база виробництва практично не оновлювалась, обладнання фізично та морально застаріло. Матеріально-технічний стан відділу виробництва препаратів з донорської крові не відповідає сучасним вимогам до виробництва лікарських препаратів. З цих об’єктивних причин, протягом 3 років кількість переробленої плазми була меншою за нормативи у 2 рази.

Наразі у столиці проводиться реконструкція корпусів міської клінічної лікарні № 14 під Київський міський центр крові. Після її закінчення планується відновити роботу відділення з виробництва препаратів крові на сучасному рівні, за вимогами міжнародних стандартів.

версія для друку