українська російська англійська
Уряд пропонує амністувати близько 1,5 тис. засуджених, які скоїли злочини невеликої тяжкості
30.01.2013 | 16:26
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів винесе на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про амністію у 2013 році». Законопроект був розроблений Міністерством юстиції відповідно до вимог статті 92 Конституції України та схвалений на засіданні Уряду 30 січня 2013 року.

За словам Міністра юстиції Олександра Лавриновича, проектом закону передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої або середньої тяжкості, або є найбільш незахищені та уразливі в соціальному плані. Зокрема, положення законопроекту можуть бути застосовані до неповнолітніх осіб; жінок, вагітних на день набрання чинності Законом; жінок та чоловіків, які мають дітей віком до 18 років або дітей-інвалідів; пенсіонерів, ветеранів війни; інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання  тощо.

Міністр повідомив, що внаслідок застосування амністії, згідно з положеннями законопроекту, з місць позбавлення та обмеження  волі можуть бути  звільнені  близько  1,5  тис. осіб указаних категорій.

Передбачається, що прийняття даного закону  дозволить зменшити чисельність осіб, які на даний час відбувають покарання в місцях позбавлення волі, проте не становлять значної суспільної небезпеки. У свою чергу це стане проявом гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань.

У разі ухвалення закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

версія для друку