українська російська англійська
Підбито підсумки реалізації пілотного проекту "Гендерно-орієнотоване бюджування на місцевому рівні в Україні"
30.01.2013 | 17:03
Прес-служба Міністерства фінансів

29 січня у Міністесртві фінансів України відбувся заключний семінар на тему: «Гендерно-орієнотоване бюджування на місцевому рівні». В обговоренні взяли участь працівники Міністерства фінансів, провідні експерти у цій галузі зі Швеції та Австрії, вітчизняні та міжнародні науковці, представники Луганської та Івано-Франківської облдержадміністрацій.

Проект «Гендерно-орієнотоване бюджування на місцевому рівні в Україні» реалізовувався у Івано-Франківській та Луганській областях за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та відповідних обласних державних адміністрацій.

За час впровадження проекту та обміну досвідом у сфері інтеграції соціальних аспектів у процеси планування та бюджетування Україна набула грунтовні знання про цей процес, і пілотний проект значною мірою сприяв розвитку національного досвіду і можливих підходів до реалізації гендерно-орієнтованого бюджетування.

Реалізація проекту щодо гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні в Україні сприяла формуванню практичних інструментів і накопиченню досвіду на обласному рівні. Гендерний бюджетний аналіз був проведений за вибраними обласними програмами, а саме: за програмою стосовно молоді та освіти в Івано-Франківській області та програмою щодо фізичної культури та спорту в Луганській області. Проект був спрямований на популяризацію гендерного бюджетування в Україні та демонстрацію можливих підходів до його запровадження.

Системне запровадження гендерного бюджетування може сприяти:

- підвищенню якості управління державними фінансами;

- поліпшенню економічної ефективності та результативності;

- удосконаленню розподілу фінансових ресурсів;

- заохоченню ефективного управління та якісного надання послуг;

- заохоченню досягнення цілей гендерної рівності та розвитку людського потенціалу;

- моніторингу досягнення політичних цілей, зокрема забезпечення гендерної рівності;

- підвищенню прозорості, підзвітності та участі громадськості в плануванні і реалізації бюджетів.

Інтеграція соціальних аспектів у процеси планування та бюджетування - це новий та інноваційний вклад у подальший розвиток концепції бюджетування, орієнтованої на результат. Дана концепція підтримується зокрема ЄС, Радою Європи та Світовим банком як засіб акцентування уваги на вплив державних стратегій та фінансування. Луганська та Івано-Франківська області стали провідними у розвитку гендерно-орієнтованого бюджетного аналізу в Україні.

Отже, отриманий досвід та інструменти сприятимуть удосконаленню процесу бюджетного планування на місцевому рівні та поліпшенню використання державних ресурсів у світлі досягнення гендерної рівності, тим самим збільшуючи ефективність і результативність бюджетних видатків.

 

 

версія для друку