українська російська англійська
Микола Азаров: Заходи щодо зниження цін на ліки треба продовжувати
30.01.2013 | 18:17
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров загалом позитивно оцінив практику запровадження референтних цін на медикаменти, яка привела до зниження цін на ліки для гіпертоніків. Таку оцінку він дав після заслуховування на засіданні Кабінету Міністрів питання про  реалізацію пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово–відпускних цін.

Як повідомила Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, в Україні майже 12 млн. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу. У результаті реалізації проекту на кінець року зафіксовано зниження середньозваженої вартості ліків для гіпертоніків на 12 відсотків, на цей же відсоток збільшено споживання ліків у натуральному вигляді. Причому відбулось це на тлі деякого подорожчання інших груп ліків.

Водночас в результаті комплексних заходів щодо реалізації проекту додатково виявлено 2 млн. 352 тисячі хворих, які розпочали лікування.

«Ми почали дуже серйозний експеримент, - наголосив Микола Азаров. – Звісно, розраховували на значно більше зниження цін, однак отримані 12 відсотків – це теж позитивний результат. Тож цей проект треба обов’язково продовжувати».

Прем’єр-міністр також доручив тримати на контролі рівень торговельних надбавок не лише на засоби для гіпертоніків, а на ліки загалом, аби не допустити необґрунтованого завищення цін на інші групи медикаментів. Міністерству фінансів доручено забезпечити 100-відсоткове фінансування проекту референтних цін.

Водночас Микола Азаров поставив завдання вивчити питання щодо розширення експерименту зі зниженням цін на ліки для інших категорій хворих.

 

версія для друку