українська російська англійська
Металургійні підприємства - безсумнівні лідери за обсягами відшкодування ПДВ
30.01.2013 | 18:56
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Найбільшими споживачами бюджетного відшкодування ПДВ стали підприємства металургійної галузі – у 2012 році вони отримали 18,4 млрд. грн., що становить понад 40% загальних виплат.

Майже по 4 млрд. грн. сплачено представникам галузі машинобудування та аграріям-зернотрейдерам. Також значні суми мають виробники мінеральних добрив (1,5 млрд. грн.) та підприємства торгівлі (2,1 млрд. грн.).

При цьому за минулий рік питома вага виплат, здійснених в автоматичному режимі, зросла з 37% до 50%. Найбільше зростання «автомату» досягнуто у сільському господарстві – зернотрейдерам у такий спосіб сплачено вп’ятеро більше, ніж у 2011 році. Вдвічі зріс цей показник у торгівлі, майже в півтора рази – у машинобудуванні. Підприємства металургійної галузі отримали в автоматичному режимі на третину більше у порівнянні з позаминулим роком.

Нагадаємо, загалом у 2012 році держава сплатила українським підприємствам 46 млрд. грн. відшкодування ПДВ, що перевищує заявлені платниками обсяги (43,3 млрд. грн.). Перевищення фактичних виплат над заявленими відбулося внаслідок погашення старих боргів.

Нагадаємо, що Указом Президента України №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом   реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

версія для друку