українська російська англійська
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво з Японією є одним з зовнішніх пріоритетів України, - І. Прасолов
31.01.2013 | 10:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна розглядає Японію як перспективного партнера і налаштована на активізацію двосторонніх ділових зв’язків, розширення торгівлі та кооперації, реалізацію нових бізнес-проектів. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Сакатою.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань, зокрема щодо торговельно-економічної, інвестиційної співпраці та співробітництва у рамках СОТ. Ігор Прасолов відзначив, що незважаючи на кризові явища у світовій економіці, в товарообігу між Україною та Японією відбулося зростання на 30%. Одночасно Міністр наголосив на значному не використаному потенціалі двосторонньої торговельно-економічної співпраці між країнами.

За його словами, досвід та технології Японії є дуже важливими для України в плані реалізації реформ, що тривають у нашій державі.

Японська сторона відзначила важливість підписання в найближчій перспективі Угоди про лібералізацію, сприяння та взаємний захист інвестицій, що стане важливим додатковим імпульсом для пожвавлення двостороннього інвестиційного співробітництва між країнами.

“Впевнений, що підписання найближчим часом Угоди стане важливим сигналом діловим колам Японії стосовно гарантій захисту їхніх інвестицій в Україні, й інтерес японських інвесторів до України буде зростати”, - висловив надію Міністр.

Українська сторона завершує опрацювання пропозицій, висловлених японською стороною до цієї Угоди.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України висловив вдячність японській стороні за виділення пільгового ієнового кредиту на будівництво нового терміналу «Д» в міжнародному аеропорту «Бориспіль» в рамках програми «Офіційна допомога розвитку», що дозволило збільшити пасажиропотік і підготувати аеропорт до прийому значної кількості туристів під час проведення Чемпіонату Європи з футболу в 2012 року.

Міністр висловив сподівання на виділення наступного ієнового кредиту для реалізації пріоритетних українських проектів.

Посол Японії підтримав пропозицію української сторони та запропонував передати українські пропозиції до кінця лютого 2013 року, з огляду на завершення фінансового року в Японії.

Сторони погодились, що дієвим інструментом для розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва та активізації інвестиційної співпраці є діяльність Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією та Комітету з ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу “Кейданрен”.

У рамках дискусії було обговорено питання проведення п’ятого засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією та Комітету з ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу “Кейданрен”, яке заплановано на жовтень 2013 року у Києві.

 

 

 

версія для друку