українська російська англійська
В Євпаторійський пологовий будинок поставлено нове медичне обладнання
31.01.2013 | 11:10
Рада міністрів АР Крим

В Євпаторії, на базі діючого пологового будинку, створять перинатальний центр.

Створення мережі перинатальних центрів передбачено концепцією регіоналізації перинатальної допомоги, затвердженої Міністерством охорони здоров'я Криму в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя».

У пологовому будинку Євпаторії в рік проходить близько 1,5 тис. пологів. Створення перинатального центру другого рівня дозволить наблизити високоспеціалізовану акушерсько-гінекологічну та неонатальну допомогу жителям Чорноморського, Сакського, Роздольненського, Первомайського районів, які зможуть в ньому обслуговуватися.

У грудні-січні в медустанову поставлено новітнє обладнання, в числі якого апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених та немовлят з функцією СДППД (СРАР), реанімаційний столик для новонароджених, джерело променевого тепла, реанімаційний набір для новонароджених та ін. Устаткування закуплено за участю українсько- швейцарської програми «Здоров'я матері та дитини».

Крім євпаторійського пологового будинку технічна допомога була надана ще 10 родопомічним установам Криму. Програма придбала для медустанов Криму 76 одиниць техніки (на суму 3 389 900 грн).

КУ «Пологовий будинок» третім в Україні і першим у Криму отримав статус ВООЗ «Лікарня, доброзичлива до дитини» (з 2001 року дане звання пологовий будинок підтвердив вже 4 рази). Адміністрація і співробітники установи беруть активну участь у всіх науково-практичних конференціях та навчальних тренінгах, організованих в рамках програми «Здоров'я матері та дитини». На виїзних тренінгах навчання пройшли 12 лікарів та 8 середніх медичних працівників, на внутрішніх тренінгах навчання пройшли всі лікарі та середній медичний персонал КУ «Пологовий будинок».

версія для друку