українська російська англійська
Українські миротворці відбули до Африканського континенту
31.01.2013 | 11:06
Прес-служба Міністерства оборони

31 січня 2013 року у межах чергової, 18-ї, ротації 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, з Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького до Африканського континенту відбула перша група українських миротворців у кількості 91 осіб. Вони замінять своїх колег попередньої ротації, які, виконавши миротворчу місію, повернуться на Батьківщину.

Командиром українського миротворчого контингенту 18-ї ротації призначено досвідченого військового льотчика 1 класу полковника Петра Пліса. Він, до речі, неодноразово брав участь у миротворчих місіях.

А напередодні відправки до Африки на базі 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що у Бродах на Львівщині, пройшли урочисті проводи першої групи миротворців чергової 18-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України сил Місії ООН у Ліберії.

Під час урочистих проводів перший заступник командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Сергій Бессараб наголосив: «Саме ви, миротворці, – є гарантом миру та стабільності у Ліберії. Впевнений у високому професіоналізмі особового складу загону, який здобуде довіру та почує вдячність населення Африканського континенту». 

Варто зазначити, що саме в Бродах протягом чотирьох тижнів військовослужбовці проходили бойове злагодження, навчаючись бути готовими виконувати покладені на них різноманітні за складністю завдання. Посилену увагу під час перевірки приділяли фаховій підготовці майбутніх миротворців, їхній психологічній стійкості, фізичній витривалості, практичним навикам, володінню технікою, озброєнням, злагодженості підрозділів та загону в цілому.

На даний час на особовий склад миротворчої місії у Ліберії покладаються завдання з авіаційної підтримки наземних військ, патрулювання та охорона кордонів Ліберії з сусідніми державами. А також – перевезення вертольотами вантажів, доставка у віддалені куточки продовольство, ліки, евакуювання хворих, участь у пошуково-рятувальних операціях тощо. Тому основна увага під час підготовки приділялась професійному вишколу льотного складу.

Підготовленість екіпажів, підрозділів управління та забезпечення діяти за призначенням перевірялася під час залікової льотної зміни. Отримавши завдання, льотно-підйомний склад перебазувався на Мі-8 та Мі-24 з міста Броди до 233-го загальновійськового полігона, де виконував вправи, зокрема, з бойового застосування авіаційних засобів ураження  наземних цілей, здійснював пошуково-рятувальні операції.

 

версія для друку