українська російська англійська
Українські фітосанітари та ветеринари збільшують асортимент експорту
31.01.2013 | 13:56
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Разом із рибою, медом, сухим молоком для годівлі худоби і конини вітчизняні аграрії незабаром зможуть поставляти на світові ринки і курятину. Нині Держветфітослужба України  здійснює  аудит  виробництва  м'яса птиці на підприємствах. А їх зо три десятки. Головна вимога – дотримання європейської системи якості та безпечності продукції, а також її дієвість. У разі незначних відхилень від регламентів і директив ЄС фахівці Держветфітослужби надають теоретичну і практичну допомогу.  І ця дорадча робота – безкоштовна. Адже відкриття нових ринків – це справа іміджу всієї країни, наголошують у Держветфітослужбі.

Майже 16 млн. тонн українського збіжжя за минулий маркетинговий рік продали за кордон. Найбільшу долю експорту зернових складала  кукурудза – понад 7,5 млн. тонн (понад 47%). Друге місце за  пшеницею – її вивезли майже 6 млн. тонн.

Окрім того, з України відправили вантажі ячменю та жита. Користується попитом також ріпак, соя та соняшник. Зокрема, останніми культурами зацікавився Китай.  Наразі ж у Службі працюють над відкриттям нових ринків в Європі, Азії та в Америці.

 

 

версія для друку