українська російська англійська
Ціна газу для бюджетних установ не перевищує встановлені норми
31.01.2013 | 17:16
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996     № 1548 (зі змінами) повноваження щодо регулювання цін на природний газ покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України (НКРЕ).

У зв’язку з чим Міністерство енергетики та вугільної промисловості повідомляє, що ціна газу для бюджетних установ і організацій становить 4704,096 грн.

Держава в особі НКРЕ жорстко регулює ціну газу, який постачається для бюджетних установ та організацій. Таким організаціям газ постачає обласне газопостачальне підприємство (облгаз) за регульованим тарифом, який визначає НКРЕ.

Так, наприклад, ПАТ «Волиньгаз» постачає газ для бюджетних організацій за регульованим тарифом, який встановлюється НКРЕ. На 2013 рік комісія затвердила вартість газу на рівні 3,509 тис. грн. за тисячу кубометрів.

Варто знати, що до установленої вартості природного газу нараховуються виробничі витрати і податки:

  - цільова надбавка у розмірі 2 %, відповідно до Податкового кодексу;

  - тариф на транспортування газу, затверджений НКРЕ;

  - тариф на постачання газу, затверджений НКРЕ;

  - також нараховується ПДВ.

Відповідно, кінцева ціна тисячі кубометрів газу для бюджетних споживачів становить 4704,096 грн., і вона вже враховує податки, вартість транспортування і поставки газу, затверджені НКРЕ. Саме ця ціна вказана у кожному договорі, який ПАТ «Волиньгаз» укладає з установами і організаціями, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів.

Ціна природного газу для бюджетних установ та організацій в різних регіонах України є різною, в зв’язку з тим, що НКРЕ встановлює тарифи на транспортування та постачання для кожного із облгазів окремо.

 

 

версія для друку