українська російська англійська
Реалізація Державної програми активізації економіки до 2014 року забезпечить масштабну модернізацію економіки
31.01.2013 | 18:40
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки розробляється з метою запровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей національної економіки на найближчі два роки для активізації її розвитку. Реалізація Програми має забезпечити прискорення економічного розвитку, початок модернізації реального сектору національної економіки, створення економічної бази для підвищення соціальних стандартів, а відтак, зростання добробуту громадян України. 30 січня у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбувся брифінг Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігоря Прасолова на тему: «Пріоритети Державної програми активізації економіки на 2013 - 2014 роки».

Програма передбачає декілька напрямків, на яких будуть зосереджені дії Уряду:

- підвищення конкурентоспроможності економіки та покращення інвестиційного клімату;

підтримка базових галузей, які роблять найбільший внесок у ВВП (металургійне виробництво, агропромисловий комплекс, машинобудування);

- забезпечення розвитку галузей, що є перспективними для малого та середнього бізнесу (легкої, деревообробної промисловості, сектору ІТ-технологій, тощо);

- розвиток високотехнологічних секторів, що здатні виробляти продукцію з високою доданою вартістю (авіабудування, суднобудування, ракетно-космічна галузь, фармацевтична промисловість).

«На першому етапі реалізації Програми буде створено ряд фінансових інструментів, покликаних забезпечити реальний сектор економіки довгостроковими і дешевими кредитами, без яких неможливо забезпечити оновлення основних фондів підприємств», - зауважив Міністр.

За словами Ігоря Прасолова, особливістю Програми є те, що вона передбачає надання державної підтримки переважно на поворотній основі. Вже не перший рік використовуються такі інструменти, як здешевлення кредитів, компенсація вартості побудованих об’єктів, державні гарантії, але бажаного результату – початку масштабної модернізації економіки – вони забезпечити неспроможні. Тому надалі Уряд буде застосовувати такі інструменти, що стимулюватимуть бізнес до розвитку, і гарантуватимуть ефективне використання коштів платників податків.

«Програма буде збалансована із реальними можливостями Державного бюджету. У фінальному варіанті Програмі залишаться лише ті завдання і заходи, які можна забезпечити фінансовим ресурсом. Це стане гарантією того, що прийнята Програма дійсно буде виконана», - зазначив Міністр.

Державна програма  активізації розвитку економіки на 2013-2014 – це не політична декларація, а програмний документ із практичною спрямованістю. При цьому Ігор Прасолов звернув увагу, що приймаючи Програму, Уряд не ставив собі на меті повчати бізнес. Програма передбачає комплекс заходів, що дозволять бізнесу оновити виробничі потужності  та створювати нові підприємства, для виробництва якісної, конкурентоспроможної продукції.

«Прийняття і виконання Програми забезпечить не просто тимчасове підвищення економічної активності – воно стане початком структурних змін у національній економіці», - резюмував Ігор Прасолов.

версія для друку