українська російська англійська
Сергій Тимченко: Реєстрація землі та прав на неї здійснюється в штатному режимі
31.01.2013 | 17:55
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Реєстрація землі в Національній кадастровій системі, а також реєстрація прав на землю здійснюється у штатному режимі. Тільки за останні тижні територіальні органи земельних ресурсів (станом на 16.30 31.01.2013) зареєстрували в кадастрі 24 682 ділянки.

«Хочу відзначити, що завдяки автоматизації і новому програмному забезпеченню процедура реєстрації більшості ділянок займає не більше 5-10 хвилин (раніше це могло займати дні або тижні), нарешті я можу констатувати, що ми позбавилися черг», – запевнив читачів газети “Сегодня” Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

З 2013 року Держземагентство тільки реєструє земельні ділянки, а акт на право власності видає Мін’юст. Попри те, що процес розділений між двома відомствами, у Держземагентства з Міністерством юстиції повне взаєморозуміння. Налагоджено чітку систему обміну даними захищеними каналами зв’язку, на основі присвоєного кадастрового номера фахівці Мін’юсту реєструють право власності на землю і видають відповідне свідоцтво.

«Разом з органами Мін’юсту ми працюємо над тим, щоб спростити процедуру реєстрації для громадян і зробити її більш комфортною. Будемо спільно розробляти законодавство, щоб хоча б при первинній реєстрації ділянки і права на неї громадянам не доводилося звертатися в два відомства. Для цього нашим державним кадастровим реєстраторам необхідно дати право безпосередньо реєструвати ділянку в базі Укрдержреєстру і завіряти його особистим електронним підписом, як це роблять нотаріуси. Такий же варіант можна розглядати і з видачею свідоцтв на право власності на землю», – підкреслив очільник земельного відомства.

Сергій Тимченко розповів, що зараз складний перехідний період: запроваджується нова процедура реєстрації, обидва відомства працюють з абсолютно новим програмним забезпеченням, на сьогодні остаточно не відшліфовано законодавство у цій царині і т.д. Тому перші дні були деякі технічні заминки з системою, та й самі реєстратори побоювалися спочатку працювати з новим програмним забезпеченням, щоб не допустити помилок. Але тепер ці проблеми – у минулому.

 

версія для друку