українська російська англійська
Підтвердилася половина повідомлень про порушення, отримані Держфінінспекцією 2012 року за телефоном довіри
31.01.2013 | 18:00
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Під час проведення контрольних заходів 2012 року фахівці Держфінінспекції України опрацювали повідомлення, отримані за телефоном довіри, щодо порушень на 349 підконтрольних об’єктах. У 169 випадках (48,4%) інформація про факти порушень підтвердилася.

Загалом упродовж 2012 року до Держфінінспекції та її територіальних органів на телефон довіри звернулося 2534 громадянина, що на 3,8% більше ніж у 2011 році.

За результатами контрольних заходів, під час яких була перевірена отримана за телефоном довіри інформація щодо порушення об’єктами контролю законодавства, виявлено фінансових порушень на загальну суму майже 11 млн. грн., що у 2 рази більше порівняно із попереднім роком.

Найбільш проблемні питання, які надходили на телефон довіри Держфінінспекції, стосувалися підвищення тарифів на комунальні послуги. Зокрема, протягом минулого року за телефоном довіри надійшло 842 повідомлення щодо можливого необґрунтованого підвищення тарифів на комунальні послуги. Під час проведення контрольних заходів на підприємствах житлово-комунального господарства інформація про завищення тарифів здебільшого підтверджувалася.

Окрім цього, громадяни зверталися на телефон довіри щодо несвоєчасної виплати та/або невиплати заробітної плати на об’єктах, які підконтрольні Держфінінспекції України.

Із 13 повідомлень щодо порушень під час закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти у 10 випадках підтвердилися факти цих порушень на загальну суму понад 2 млн. грн.

«Отримана за телефоном довіри інформація дає змогу оперативно реагувати на факти, про які нам повідомляють. А це, зі свого боку, сприяє досягненню позитивного результату під час контрольних заходів. Тому ми закликаємо громадян активно повідомляти нам про відомі їм порушення фінансової дисципліни», – зазначив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв.

Довідково

2012 року Держфінінспекція України та її територіальні органи оприлюднили у ЗМІ інформацію про наявність телефону довіри 2881 раз.

Телефон довіри Держфінінспекції України: (044) 425 38 18.

 

версія для друку