українська російська англійська
Засновано Центр більш чистого виробництва в Україні
31.01.2013 | 18:04
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

29 січня відбулася урочиста церемонія офіційного відкриття Українського центру більш чистого виробництва в рамках спільного з ЮНІДО проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». Координатором (бенефіціаром) проекту виступає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, виконавцем – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Донорами цього п’ятирічного проекту виступили уряди Швейцарської Конфедерації та Австрійської республіки. Організація ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) забезпечує організаційну підтримку проекту та передачу методів і досвіду роботи аналогічних Центрів у понад 50 країнах світу.

Метою роботи Центру є сприяння розповсюдженню в Україні методів і світової практики підвищення ефективності використання матеріальних та енергетичних ресурсів, надання послуг підприємствам різних галузей з технічної та технологічної діагностики, оцінки потенціалу ресурсозбереження, рекомендацій щодо удосконалення технологічних процесів та оновлення обладнання, підготовка спеціалістів у цій сфері. Протягом наступних років передбачається створення представництв Центру в шести регіонах України.

У презентації Центру та проекту взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Й.В. Пан Крістіан Шьоненбергер, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Й.В. Пан Вольф Дітріх Хайм, директор бюро Швейцарського співробітництва в Україні Гуїдо Бельтрані, президент Українського союзу промисловців і підприємців А.К. Кінах, директор відділення екологічного менеджменту ЮНІДО Хайнц Льоєнбергер, представники органів державної влади України, неурядових організацій, міжнародних організацій і дипломатичних представництв, промислових підприємств України.

Від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з вітальним словом виступив заступник директора департаменту промислової політики, в.о. голови Керівного комітету проекту В.І. Павлюк. Він висловив сподівання, що Центр стане активним провідником сучасних підходів ЮНІДО до практичного запровадження засад сталого промислового розвитку і зеленої економіки.

Робота ЮНІДО дуже важлива сьогодні, коли фактично відбувається ренесанс промислової політики в країнах з перехідною економікою. Розуміючи це, Україна приєдналася по Платформи зеленої промисловості, яка була створена в рамках Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20» в Ріо-де-Жанейро у червні минулого року. Урядом підтримано цілі і завдання цього міжнародного партнерства та прийнято відповідне розпорядження.

Координуючи співпрацю з ЮНІДО в Україні, Мінекономрозвитку спрямовує свої зусилля на забезпечення внеску проектів ЮНІДО у реалізацію пріоритетів урядової політики.

Так, проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, який розробило Мінекономрозвитку, передбачає серед головних пріоритетів структурні реформи у стратегічно важливих секторах і започаткування процесу масштабної модернізації виробництва та інфраструктури. Згідно з дорученням Президента України розпочато роботу і над новим довгостроковим проектом – Загальнодержавною цільовою програмою розвитку промисловості на період до 2020 року, яка спрямована на подолання структурних деформацій в галузі та забезпечення випереджального розвитку видів діяльності з високою часткою доданої вартості.

На Центр більш чистого виробництва покладається завдання озброїти українські підприємства тими навичками, які так необхідні в боротьбі на світових конкурентних ринках, та сприяти загальному підйому продуктивності української промисловості.

 

версія для друку