українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: Медичні центри оснащують новим обладнанням
01.02.2013 | 09:12
Дніпропетровська ОДА

У 2012 році на Дніпропетровщині для центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) було закуплено понад 10 тис. одиниць медичного обладнання. Цього року ідентичним обладнанням було оснащено Обласний навчально-методичний центр з питань загальної практики – сімейної медицини. Для отримання сімейними лікарями практичних навичок роботи з новим обладнанням в учбово-методичному центрі вже розпочато тренінги.

Обласний навчально-методичний центр з питань загальної практики – сімейної медицини було оснащено апаратами для вимірювання внутрішньоочного тиску, портативними офтальмоскопами, отоскопами, пульсометрами, фетальними доплерами (ультразвуковими пристроями, призначеними для огляду плоду під час вагітності) тощо. Роботі на цьому обладнанні сімейних лікарів навчають провідні фахівці департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, лікарі-спеціалісти з обласних лікувально-профілактичних закладів, викладачі Дніпропетровської державної медичної академії. До кінця лютого 2013 року тренінги пройдуть 106 сімейних лікарів області.

«Обласний навчально-методичний центр був створений для вдосконалення перш за все практичних навичок сімейних лікарів. Для цього він  оснащений спеціальним медичним інструментарієм, а також стендами, муляжами, макетами тощо. Нове обладнання, яке отримали ЦПМСД регіону та тренінговий центр, дозволяє сімейному лікарю вчасно встановити діагноз та розпочати лікування пацієнта. Тому важливо навчити медиків правильно ним користуватися», - сказала директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Перший на Дніпропетровщині навчально-методичний центр з питань загальної практики – сімейної медицини було відкрито на базі Підгородненської амбулаторії у жовтні 2011 року. Він був створений для навчання лікарів-інтернів та вдосконалення навичок сімейних лікарів шляхом збільшення терміну їх практичної підготовки.

У навчальному центрі проводяться заняття з терапії, педіатрії, акушерства та гінекології, офтальмології, отоларингології, медицини невідкладних станів. З часу відкриття на базі центру пройшли навчання понад  200 сімейних лікарів та лікарів-інтернів.

У 2013 році у Дніпропетровській області передбачено відкриття регіональних навчально-методичних центрів з  питань загальної практики – сімейної медицини у   Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Новомосковську, Нікополі, Павлограді, а також Криворізькому та  Синельниківському районах.

Довідково

Наразі в області працюють 646 сімейних лікарів. До кінця 2013 року буде підготовлено ще 400 таких спеціалістів.

Фахова підготовка сімейних лікарів проходить у Дніпропетровській державній медичній академії. Шість років студенти опановують професію лікаря, після цього -  2 роки в інтернатурі отримують спеціальність «Загальна практика – сімейна медицина».   У 2012 році  завершили навчання в інтернатурі та отримали фах сімейного лікаря 17 осіб, продовжують навчання в інтернатурі – 132 особи (94 з них навчаються перший рік, 38 - другий).

Окрім того, сімейних лікарів готують на кафедрі сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії шляхом спеціалізації лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів. Така післядипломна перепідготовка, що з 2013 року триває 4 місяці на очному циклі навчання та 2 місяці – на заочному, дозволяє підготувати кваліфікованого сімейного лікаря.  У 2012 році пройшли перепідготовку 242 лікаря, у 2013 році таку освіту отримають ще 362 лікаря.

 

версія для друку