українська російська англійська
Між Урядами України та КНР підписано Акт про здачу-приймання технічної допомоги
01.02.2013 | 09:36
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник та Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь підписали Акт між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про здачу-приймання технічної допомоги.

Нагадаємо, що на виконання Угоди (у формі обміну листами) між Урядом КНР та Урядом України про надання партії комп’ютерного обладнання Уряду України від 27 лютого 2012 року, Уряд КНР у вигляді технічної допомоги надав Уряду України комп’ютерне обладнання на суму вісімдесят мільйонів китайських юанів (близько 12 млн. доларів США).

Китайська сторона офіційно передала вищезазначене обладнання українській стороні, здійснивши доставку в м. Київ. Сторони спільно звірили якість, кількість та специфікацію обладнання.

Таким чином, Уряд України до початку нового навчального року забезпечив комп’ютерізацію близько 2,5 тис. навчальних закладів з усіх областей України.

Під час підписання Акту, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник сказав: «Я хотів би висловити величезну подяку, найтепліші слова керівнику Китайської Народної Республіки, її Уряду та Послу КНР в Україні за організацію цього проекту, за те, що він успішно та в найкоротші терміни був реалізований».

Окрім того, Дмитро Табачник нагадав, що минулого року, у перший день початку занять у школах, він разом з Надзвичайним та Повноважним Послом КНР в Україні відвідали столичну спеціалізовану школу «Перспектива» № 194. Ця школа – одна з тих, яка отримала китайське комп’ютерне обладнання. Зазначимо, що наочно переконатися, як працюють нові комп’ютери Міністр та Посол вирішили невипадково. Адже тоді лунала критика у засобах масової інформації щодо невідповідності програмного забезпечення комп’ютерної техніки.

Однак, цю критику спростували самі учні школи, які підготували привітання та подяки у вигляді презентацій українською, англійською і, навіть, китайською мовами на подарованих КНР комп’ютерах. Презентації викликали неабиякі здивування у гостей – адже у перший день навчального року школярі усього за кілька годин розібралися у роботі нової техніки, результатом чого стали такі яскраві «меседжи подяки».

«Я думаю, що ми зробили ще один крок на шляху до того,         щоб по-справжньому дружні відносини між Україною та Китайською Народною Республікою були справжнім символом нашого стратегічного партнерства», – сказав Міністр.

У свою чергу, Надзвичайний на Повноважний Посол КНР в Україні Чжан Сіюнь наголосив на тому, що «партнерські відносини між Україною та КНР набирають обертів», та зазначив, що й цього року продовжуватиметься така позитивна співпраця щодо освітніх проектів.

 

версія для друку