українська російська англійська
В.Цушко: Мета програми розвитку економічної конкуренції в Україні - зростання добробуту громадян
01.02.2013 | 10:13
Прес-служба Антимонопольного комітету

Мета програми розвитку економічної конкуренції в Україні – зростання добробуту громадян держави. Про це заявив Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко, виступаючи на конференції «Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні та огляд міжнародного досвіду».

«Ми ставимо перед собою завдання, прагнемо, щоб Програма розвитку конкуренції в Україні стала прикладом для інших країн. Створити таку програму не легко, але складнішим завданням є її реалізація», – підкреслив Голова Комітету.

Як зауважив Василь Цушко, вже на першому етапі розробки проекту Програми Комітет відчув серйозну підтримку та допомогу з боку впливових міжнародний організацій – ОЕСР, ЮНКТАД та Уряду Швейцарії: «Ми сподіваємося, що надані цими впливовими організаціями рекомендації допоможуть нам зрозуміти, які кроки та завдання у сфері конкуренції нам потрібно виконати, щоб в кінцевому результаті жити в Україні стало краще. Маємо надію, що до опрацювання цього важливого програмного документа активно залучиться громадськість».

Перший Президент України, почесний Президент Фонду «Перспективна Україна» Леонід Кравчук, виступаючи на конференції, зазначив, що проведення в Україні семінару з питань конкуренції – знакова подія.

«Без конкуренції – неможлива культура ринку. Люди повинні знати, що конкуренція – це не обов’язок, а потреба. Тому важливим питанням є відкритість конкурентної політики, пропаганда і роз’яснення переваг конкуренції. – наголосив Леонід Кравчук. – Переконаний, що разом ми зробимо важливі кроки, Україна стане державою з відкритою конкурентною економікою і рухатиметься в напрямку євроінтеграції».

Присутній на конференції керівник Координаційного центру з упровадження економічних реформ Олександр Данилюк, подякував Голові Комітету Василю Цушку за всеохоплюючий погляд при вирішенні питання вдосконалення конкурентного законодавства. Зокрема, проект Програми розвитку конкуренції передбачає не секторальний, а інституційний підхід, та запевнив у повній підтримці роботи Комітету у напрямку розвитку конкуренції.

Перед учасниками конференції з темою «Розвиток конкурентної політики в Україні на сучасному етапі» виступив перший заступник Голови Комітету Рафаель Кузьмін, зазначивши, що реалізація головної мети реформ Президента України Віктора Януковича – стійкого економічного розвитку країни, неможлива без ефективного захисту конкуренції на товарних ринках. Виконання цієї функції є одним з основних завдань Антимонопольного комітету України.

За консолідацію дій щодо розробки стратегії розвитку конкуренції в Україні висловив подяку Голові Комітету заступник Генерального секретаря ЮНКТАД Петко Драганов, зазначивши, що конкуренція, захищаючи права бізнесу, інтереси громадян є важливою складовою демократії. У своєму виступі Петко Драгонов торкнувся питань державної допомоги, боротьби з картелями, адвокатування конкуренції тощо.

Зі свого боку, Голова Комітету з конкуренції ОЕСР Фредерік Женні зауважив, що Антимонопольний комітет – незалежний, прозорий та компетентний орган. Разом з цим, Фредерік Женні наголосив на низці рекомендацій державі стосовно ринків, де, на яких посилення конкуренції, можна прискорити економічне зростання в Україні. Зокрема, це стосується сфер: реєстрації власності, податків, кредитів, державних закупівель, відчуження землі.

У ході конференції директор Комісії з питань конкуренції Швейцарії Рафаель Корацца розповів про досвід Швейцарії з реформування конкурентної політики, що передбачало вжиття низки заходів з метою оновлення економіки у зв’язку з позицією держави стосовно входження до ЄС. Рафаель Корацца підкреслив, що лише на відкритих ринках можлива конкуренція.

Велику зацікавленість учасників конференції викликав виступ експерта ЮНКТАД Вільяма Ковачіча, який порадив Україні забезпечувати входження на ринки нових компаній, що мають нові, інноваційні ідеї, використовувати кошти на те, щоб в державі була належна інфраструктура: «Продовжуйте здійснювати конкуренту політику, спрощувати умови ведення бізнесу. Програма розвитку конкуренції дуже потрібна Україні». А також – доповідь керівника підрозділу конкурентного відомства Сполучених Штатів Америки Рассела Дамтофта, який, зокрема, зазначив, що гравці ринку, як і на футбольному полі, мають працювати за правилами. Водночас конкурентне відомство відіграє роль рефері – недостойна поведінка має каратися.

Досвідом реалізації конкурентної політики Японії з учасниками конференції поділилися державний уповноважений Комісії справедливої торгівлі Хіроюкі Одагірі, розповівши про роль конкуренції в процесах приватизації та в інтелектуальному праві.

У свою чергу, керівник підрозділу з питань конкурентного законодавства та споживчої політики ЮНКТАД Хасан Какайя підкреслив, що Огляд конкурентної політики в Україні, який на сьогодні здійснюється експертами ЮНКТАД на прохання Голови Комітету Василя Цушка, буде об’єктивним.

Міжнародний семінар «Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні та огляд міжнародного досвіду» відбувся 28-29 січня 2013 року у Києві.

 

версія для друку