українська російська англійська
У МВС почала діяти система моніторингу дотримання прав дитини
01.02.2013 | 13:36
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У МВС почала діяти система моніторингу дотримання прав дитини. Ця діяльність є частиною національного превентивного механізму з недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми, які утримуються в приймальниках-розподільниках для дітей системи МВС.

Концепція моніторингу дотримання прав дітей у приймальниках-розподільниках для дітей системи органів внутрішніх справ розроблена на виконання Указу Президента України «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

«Виникла така нагальна проблема, оскільки за міжнародною класифікацією, приймальники-розподільники для дітей відносяться до категорії місць несвободи», – зазначив начальник УКМСД МВС України Олексій Лазаренко.

Над розробкою системи моніторингу дотримання прав дитини у приймальниках-розподільниках, що відносяться до категорії місць несвободи, працювали представники десяти громадських та міжнародних організацій в Україні, які входять до неформальної коаліції «Права дитини в Україні», а також представники Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України.

Відповідно до розробленої Концепції, у I-му півріччі 2013 року проводитимуться раптові моніторингові візити до приймальників-розподільників для дітей. Завданнями моніторингу є з’ясування ступеню вільності доступу дітей, поміщених до ПРД, до інформації про їх права, рівня їх поінформованості про свої права, умови утримання дітей тощо.

«Ми не будемо впливати на формування складів моніторингових груп. Однак через те, що в установах системи МВС має бути забезпечений пропускний режим, ми маємо бути поінформовані про їх персональний склад, аби забезпечити безперешкодне відвідування групами приймальників для дітей», – зазначив Олексій Лазаренко.

Після здійснення моніторингових візитів до всіх приймальників-розподільників для дітей звіт про результати моніторингу буде представлений на громадське обговорення. 

Довідково

На території України функціонує 18 приймальників-розподільників для дітей, з яких 4 – транзитні (Київський, Харківський, Сімферопольський та Одеський). Відповідно до Кишинівської угоди 2002 року до транзитних приймальників поміщуються діти, які залишили місце постійного проживання в одній з держав СНД.

У минулому році до приймальників-розподільників для дітей було поміщено 215 підлітків у віці від 11 до 18 років.

 

 

версія для друку