українська російська англійська
На Прикарпатті до 2015 р. щорічний приріс виробництва у деревообробній промисловості становитиме 5-6%
02.02.2013 | 13:04
Івано-Франківська ОДА

У 2012 році усіма лісокористувачами Івано-Франківської області заготовлено 1005 тис. куб. м. деревини, лісгоспами обласного управління лісового та мисливського господарства – 898,1 тис. куб. м.

До зведеного бюджету сплачено 140 млн. грн., у тому числі держлісгоспами – 68 млн. грн. Проведено лісовідновних робіт на площі 2,7 тис. га.

Торік в деревообробну промисловість Прикарпаття, яка дає п’яту частину обсягів реалізованої в Україні продукції, залучено 13,4 млн. дол. США іноземних інвестицій (за 2010-2012 рр. - 199,2 млн. грн. капітальних інвестицій). За рахунок стабілізації роботи деревообробних підприємств краю, підвищення технологічного рівня та конкурентоспроможності продукції, впровадження інвестиційних проектів прогнозується зростання протягом 2013-2015 років щорічного приросту обсягів виробництва продукції в обробленні деревини та виробництві виробів з деревини на рівні 5-6%.

Зокрема, провідне на Івано-Франківщині деревопереробне підприємство ТОВ «ЦБМ Осмолода» встановило інноваційну лісопильну лінію, вартістю 40 млн. грн., що дозволило збільшити в 4 рази виробництво продукції на одного працюючого. На Дзвиняцькій філії ТОВ «Уніплит» - нове сучасне сушильне обладнання та теплогенератор на відходах деревообробного виробництва (майже 11 млн. грн. капітальних інвестицій), що дало можливість скоротити на 80% споживання газу. На Черганівській філії ТОВ «Барлінек Інвест» у минулому році виведено на проектну потужність сучасне лісопильно-деревообробне виробництво, відходи якого переробляються на пелети.

У тому числі будуть реалізовані такі інвестиційно-інноваційні проекти: будівництво деревообробного заводу з поглибленої переробки деревини хвойних порід потужністю 500 тис. куб. м у рік у м. Коломия; введення виробничих потужностей з переробки букової сировини потужністю 25 тис. куб. м у рік у селищі Делятин; запровадження у виробництві сучасної фрезерно-брусочної лінії на ТОВ «Уніплит» із залученням 20 млн. грн. інвестицій;налагодження виробництва меблевого щита потужністю 1,8 тис. куб. м у рік (1,2 млн. євро інвестицій) на ПАТ «Родон»; випуск фанери в результаті впровадження енергозберігаючих заходів на Дзвиняцькій філії ТОВ «Уніплит» та ламелі для паркетного покриття підлоги на ТОВ «Таркет Вінісін» тощо. 

Довідково

Впродовж 2010-2012 років лісгоспами Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства збудовано та здано в експлуатацію 157,4 км лісових доріг. У деревообробній та лісовій галузях Івано-Франківщини налічується майже 400 суб’єктів господарської діяльності. У лісовому господарстві та деревообробній промисловості області працевлаштовано понад 6,8 тис. осіб.

 

 

 

 

версія для друку