українська російська англійська
Мінінфраструктури підтримуватиме проекти, спрямовані на розвиток дитячої творчості
01.02.2013 | 14:15
Прес-служба Міністерства інфраструктури

1 лютого 2013 року УДППЗ «Укрпошта» провела святковий захід для дітей, що став завершальним акордом проекту «Резиденція Діда Мороза». На свято із усієї України приїхали 200 дітлахів, які написали найзворушливіші листи Діду Морозу. За підтримки держави проект «Резиденція Діда Мороза» буде проводитися на постійній основі.

Соціальну значимість ініціативи Укрпошти відзначив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул: «Реалізація проектів, спрямованих на підтримку соціально незахищених верств населення, зокрема, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, у яких є проблеми зі здоров'ям, - це один з критеріїв рівня розвитку суспільства. Серед таких проектів є «Резиденція Діда Мороза», організований Укрпоштою. Він об'єднав усіх тих, хто вірить у диво, у кого є мрія і хто здатний її реалізувати. Укрпошта за підтримки партнерів провела грандіозну роботу, здійснюючи мрії дітей. Я дякую організаторам, партнерам та волонтерам за створення такого унікального проекту. Подібні ініціативи – це величезний вклад у формування здорового суспільства, де кожен повинен відчувати підтримку співвітчизників. А держава – надає максимальну допомогу в їх реалізації».

У заході взяли участь Міністр інфраструктури України Володимир Козак й генеральний директор Укрпошти Оксана Плотнікова, які розповіли про результати проекту,  вагомість соціальних ініціатив  та їх підтримку державою.

Активну участь у проекті взяли також зв’язківці і транспортники з усієї України. За словами Міністра інфраструктури, Укрпошта - одне з підприємств, підвідомчих Міністерству, яке реалізовувати чи не найбільше соціальних проектів. «Соціальна ініціатива Укрпошти стала справжнім святом для українських дітей, зокрема тих, які потребують уваги та допомоги з боку суспільства. Це гідний приклад того, як держава дбає про своїх юних громадян, адже саме від них залежить наше майбутнє», - зазначив Володимир Козак у ході брифінгу.

Резиденція Діда Мороза в Україні розпочала свою роботу 13 грудня 2012 року, розмістившись у навчальному центрі Укрпошти в Бучі.  Цьогоріч Дід Мороз отримав 21045 листів (із них 4447 без зворотної адреси). Для порівняння, торік кількість листів складала близько 10 тисяч, із яких 40% було без зворотної адреси.

Дід Мороз відповів усім дітям листівками, листами і солодощами. Близько 800 дітей зраділи різноманітним іграшкам від партнерів і волонтерів (велосипеди, книги, планшети, фотоапарати тощо). 200 дітей отримали запрошення на «Гранд-Ялинку» від Діда Мороза.

За кошти, що виділяють партнери проекту, будуть придбані інвалідні крісла, ходунки, ліки, проведені медичні обстеження й операції для дітей, котрі в своїх листах просили здоров’я та кошти для лікування їхніх хвороб і реабілітації.

«Віра в диво важлива для безтурботного дитинства й гармонійного розвитку кожної дитини. Чим старшими ми стаємо, тим швидше ця віра зникає. Наше завдання – не руйнувати чарівний світ у душі діток і, по можливості, відродити його в душі дорослих, – розповідає генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Оксана Плотнікова. – Подібні ініціативи також відновлюють традиції писемності, адже щирий лист «від руки» не лише упорядковує думки, а й робить людину добрішою».

Володимир Козак подякував колективу Укрпошти, партнерам проекту, волонтери та засобам масової інформації, за організацію заходу та наголосив, що Мінінфраструктури й надалі підтримуватиме будь-які ініціативи та проекти, спрямовані на розвиток дитячої творчості.

У рамках «Гранд-Ялинки» для дітей підготували казкову шоу-виставу. Усі бажаючі мали змогу сфотографуватися з Дідом Морозом та його помічниками.

 

 

версія для друку