українська російська англійська
У 2013 році ринок цінних паперів очікують новації
01.02.2013 | 14:41
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) провела черговий захід за участю представників преси, в рамках якого керівники регулятора розповіли про останні новації на фондовому ринку. Відповідна зустріч відбулася 1 лютого 2012 року.

Відкриваючи захід, член Комісії Олексій Тарасенко наголосив на стратегічних напрямах роботи регулятора, передусім, на новаціях, що набирають чинності з початку 2013 року. «Наразі ми маємо певні зміни в оприлюдненні біржового курсу. Такі дані біржа має розкривати щодня по тим емітентам, за цінними паперами яких відбулися торги. Для розрахунку відтепер встановлено нова вимога – це не менше трьох заявок протягом дня на придбання і продаж певного цінного паперу. Крім того,  передбачено, що біржовий курс повинен вираховуватися на конкретну дату за результатами біржових торгів на день їх проведення, а також на основі договорів, строк виконання яких не перевищує трьох днів. Також вже набуло чинності наше положення, згідно з яким Комісія погоджуватиме керівників бірж і депозитаріїв. Перш за все, даний документ прописує порядок надання та перелік документів, поданих заявником для отримання погодження Комісії, умови, яким повинен відповідати кандидат на посаду керівника, порядок розгляду документів регулятором, а також вимоги до керівників фондових бірж і депозитаріїв під час їх перебування на посаді», - розповів він.

Крім того, Олексій Тарасенко окрему увагу приділив планам регулятора в частині законотворчої діяльності. Він зазначив, що серед найважливіших законопроектів 2013 року – документ щодо обов'язкового продажу акцій акціонерами на вимогу акціонера, який є власником 95 і більше відсотків акцій компанії. «Ми сподіваємося, що впровадження таких новацій сприятиме підвищенню рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах, а також дозволить адаптувати вітчизняне законодавство до директив Євросоюзу», - сказав він.

Крім того, в 2013 році, за його словами, Комісія розраховує розробити проект закону, який дасть можливість на законодавчому рівні класифікувати інвесторів. Також важливим напрямком, на який звернув особливу увагу  Олексій Тарасенко, це розробка змін у частині оподаткування на ринку цінних паперів: «І ми сподіваємося, що вже цього року нам вдасться удосконалити певні норми податкового кодексу». Окремо він згадав проект закону, який передбачає створення Фонду гарантування інвестицій на фондовому ринку: «Очікується, що документ дозволить впровадити схеми компенсації для інвесторів. До речі, це також наш крок у бік адаптації вітчизняного ринку цінних паперів до директив Європейського Союзу».

У свою чергу, Євген Воропаєв, член НКЦПФР, зупинився на останніх змінах, що відбулися в регулюванні реклами на фондовому ринку. За його словами, з початку цього року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери», що покращить чимало напрямків роботи на фондовому ринку, зокрема, згідно з однією із норм даного документа вся реклама на фондовому ринку має узгоджуватися з регулятором. «Наразі ми розробили відповідний нормативний акт, який має пояснити учасникам ринку, що саме вимагає Комісія при узгодженні рекламних матеріалів. Окремо хочу відзначити, що створення даного документа - це реагування регулятора на вимоги ринку та інвесторів, а також прагнення врегулювати цей сегмент. Ми сподіваємося, що це дозволить не тільки упорядкувати процес створення і публікації рекламних матеріалів, але й убезпечити деяких вкладників від спірних інвестицій в певні фінансові інститути та інструменти. Зараз вже є певні результати цієї роботи. Так, регулятор не погодив рекламу двох компаній – «Фінансової компанії «Корнер» та «ММСІС-інвестментс». Наразі ми зупинили розповсюдження реклами даних компаній у зв'язку з невідповідністю вимог законодавства про рекламу».

версія для друку