українська російська англійська
Мінсоцполітики представило стратегічні напрямки роботи у соціальній сфері
01.02.2013 | 17:40
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Міністерство соціальної політики представило п’ять стратегічних напрямків своєї роботи. Відповідні позиції були озвучені сьогодні Міністром соціальної політики України Наталією Королевською під час розширеної Колегії Міністерства. Представлені напрямки роботи містяться у Трирічному плані дій Міністерства.

Міністерство визначило для себе п’ять стратегічних напрямків, в основі яких лежать забезпечення рівних можливостей для всіх та належний соціальний захист найуразливіших громадян. «Разом ці складові й становлять основу соціально справедливого суспільства», – пояснила Міністр.

Першим стратегічним напрямком роботи визначено ефективну соціальну допомогу, яка дозволить зменшити соціальну несправедливість. За словами Наталії Королевської, без надання належного рівня допомог і пільг найуразливішим та найбіднішим громадянам, не можна досягти реальної соціальної справедливості. Разом з тим, допомогу від держави не мають отримувати заможні громадяни, як це відбувається зараз. «Вирішити цю проблему можливо лише створивши сучасну інформаційну платформу, яка надасть можливість автоматизувати процес призначення і надання усіх видів соціальної допомоги та пільг. Цього року ми плануємо запустити перший рівень такої платформи», – повідомила вона.

Другим напрямком, за словами Наталії Королевської, є забезпечення ефективної зайнятості та удосконалення пенсійної системи. Вона пояснила, що удосконалення пенсійної системи, ліквідація дефіциту Пенсійного фонду неможливі без запровадження нових підходів до забезпечення ефективної зайнятості, легалізації заробітної плати та трансформації системи оплати праці. «Зрозуміло, що без легалізації заробітної плати та неформальної зайнятості ми ніколи не зможемо досягти значного прориву у соціальній сфері та реально, а не на папері, захисти тих громадян, які найбільше потребують допомоги держави», – зазначила Міністр.

Третім стратегічним напрямком визначено посилення захисту найбільш уразливих категорій. За словами Наталії Королевської, Міністерством уже підготовлено План законопроектної та нормативно-правової роботи щодо розробки документів, які посилять соціальний захист ветеранів війни, воїнів інтернаціоналістів, дітей війни, чорнобильців, багатодітних сімей та інших найуразливіших категорій громадян. 

Крім того, Міністерство має на меті посилити взаємодію з громадськістю та соціальними партнерами, що становить четвертий напрям роботи. За словами Наталії Королевської, ефективною будь-яка діяльність буде тільки тоді, коли відбуватиметься під щоденним контролем. «Але, як би нам того не хотілося, чиновники не зможуть проконтролювати самі себе. Тому зі свого боку як Міністр я підтримала ініціативу громадських організацій щодо системного та постійного народного контролю за діяльність органів соціального захисту», – сказала вона, нагадавши, що результати такого контролю будуть розглядатися нею особисто.

Наталія Королевська зазначила, що усі ці напрямки закріплені Трирічним планом дій Мінсоцполітики. Однак потрібно планувати соціальний розвиток держави на майбутнє. Для цього при Мінсоцполітики створено Науково-експертну раду, яка і має розробити Концепцію соціального розвитку України на 2013–2023 рр. Розробка Концепції – п’ятий стратегічний напрям роботи Міністерства.

Як зазначила у своєму виступі Наталія Королевська, на соціальний захист громадян у 2013 році буде спрямовано майже 370 мільярдів гривень, що становить понад 25% ВВП країни. Проте, за її словами, не можна стверджувати, що ці кошти повністю використовуються ефективно, а соціальний захист отримують справді ті, хто його потребує.

«Задля досягнення соціальної справедливості в країні, ми маємо скоординувати усі наші ресурси, можливості та зусилля. Органи соціального захисту виконавчої влади і місцевого самоврядування всіх рівнів, наші соціальні партнери – профспілки та роботодавці, а також громадськість – усі мають діяти спільно», – підсумувала Наталія Королевська.

версія для друку